wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Przejścia na przejściach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2001, 23:31
Autor: (masz)

Radni Biłgoraja uważają, że stan bezpieczeństwa na drogach w obrębie miasta wymaga zdecydowanej poprawy, ale miasta na to nie stać

W kasie Biłgoraja brakuje pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nie chodzi wcale o dziury w nawierzchniach, z którymi kierowcy zdążyli się już nawet zaprzyjaźnić, ale o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci. Do takich wniosków skłania dyskusja, do której doszło w czasie obrad Rady Miejskiej w ubiegłym tygodniu.
Podczas obecnego roku szkolnego, na straży uczniów idących do szkoły stać będzie jedynie trzech tzw. "przeprowadzaczy”. Na kolejne dwa, niezbędne etaty zabrakło pieniędzy. Nie ma także środków na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Długiej i Piłsudskiego. Ta pierwsza ulica jest jedną z najruchliwszych w Biłgoraju. Codziennie na lekcje wędruje nią kilkuset uczniów, a jednocześnie jest to trasa nasilonego ruchu samochodów, wśród których dominują ciężarówki. Na szczęście tu właśnie pracować będą dwaj strażnicy.
Biłgorajscy radni, opierając się na doświadczeniach krajów Unii Europejskiej, w których często stosuje się różnorodne "spowalniacze”, od dawna walczą także o zamontowanie progów wymuszających zmniejszenie prędkości na drogach biegnących przez miejskie osiedla. Na przeszkodzie do realizacji tego zamierzenia stoi brak gotówki, ale też biurokracja. Okazuje się, że ułożenie w poprzek drogi "leżących policjantów” wymaga przygotowania stosu dokumentów i zezwoleń.
W Biłgoraju miejsc stwarzających zagrożenie jest o wiele więcej. Zdaniem radnych, do tych najniebezpieczniejszych należą: Aleja 400-lecia, przy której znajduje się przedszkole, i na której auta mkną często powyżej "osiemdziesiątki” oraz ul. Sobieskiego traktowana przez młodych kierowców jak miejsce rajdów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!