piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Przekaż 1% podatku na szczytny cel

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2009, 12:30

Każdy z nas może przekazać jeden procent płaconego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Potrzebujących nie brakuje. Liczą na gest podatników, którzy dopiero zamierzają rozliczyć się z fiskusem.

Do niedawna, ze względu na skomplikowaną procedurę, na przekazanie pieniędzy decydowało się niewielu podatników. Trzeba było dokładnie wyliczyć kwotę przekazywanych pieniędzy, przelewem przekazać je na konto wybranej organizacji, zaznaczyć to w formularzu PIT, a sam dowód wpłaty przechowywać przez 5 lat w szufladzie na wypadek kontroli. W zeszłym roku uproszczono procedury i na przekazanie jednego procentu podatku zdecydowało się 21,2 proc. zamościan.

W tym roku może być ich więcej. Do przedwczoraj zeznania w zamojskiej skarbówce złożyło 12 853 podatników, czyli co czwarty. Wolę wsparcia potrzebujących wyraziło 21,8 proc. - W tym roku podatnik może zaznaczyć w zeznaniu, że zgadza się na udostępnienie swoich danych osobowych organizacji użytku publicznego - informuje Zenon Diadia, kierownik Działu Obsługi Podatników Urzędu Skarbowego w Zamościu. - Chodzi o to, że po przekazaniu na konto procenta podatku stowarzyszenia chcą podziękować darczyńcom.

Na wsparcie liczy w tym roku m.in. Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu raka Piersi "Amazonki” w Zamościu. - Pomagamy paniom, które po usunięciu piersi nie mogą się odnaleźć - informuje Jadwiga Dubas z Amazonek.

W ub. roku stowarzyszenie realizowało m.in. projekt "Rak to wielka sztuka żyć od nowa”, który był współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. - Bo z naszego doświadczenia wynika, że różnorodne działania pozwalają na zbudowanie postaw pomagających w utrzymaniu zdrowia, wzmocnieniu poczucia własnej wartości i życia w społeczności - opowiada pani Jadwiga. - Przy składaniu zeznań nie zapomnijcie o nas.

Na ofiarność podatników czeka też Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem” w Zamościu. - W zeszłym roku otrzymaliśmy od darczyńców 150 tys. złotych, z czego 30 tys. złotych przekazaliśmy na działalność koła terenowego w Biłgoraju - mówi Maria Król, szefowa stowarzyszenia. - W tej chwili trwa modernizacja naszego ośrodka. Na wymianę czeka też samochód, którym codziennie dowożone są niepełnosprawne dzieci na rehabilitację. Bardzo liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli.

Pełny wykaz organizacji pożytku publicznego na www.pozytek.gov.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!