czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Zamość

Przez cztery dni będą śpiewać na patriotyczną nutę

Dodano: 6 listopada 2001, 14:58

Jutro w Hrubieszowie rozpocznie się VI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. Impreza potrwa do soboty. Preludium do zmagań festiwalowych będzie dzisiejszy koncert charytatywny na rzecz Pawła Wróblewskiego, ucznia Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa, czekającego na skomplikowana i kosztowną operację szpiku kostnego. Stołeczna Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego zagra w HDK o godz. 18.

Na dobre festiwal rozpocznie się jutro o godz. 17 koncertem inauguracyjnym zespołu "Lechici” z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie pod kierunkiem Leszka Opały. Gościem wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca "Wołyń”, działający przy Wołyńskiej Filharmonii Narodowej w Łucku na Ukrainie. Piątek przeznaczony jest na przesłuchania konkursowe. - Na dzień dzisiejszy do festiwalu zgłosiły się 52 podmioty wykonawcze - poinformował nas w poniedziałek kapelan ks. dziekan Andrzej Puzon, proboszcz hrubieszowskiej parafii MBNP. - Mamy więc do zakwaterowania i wyżywienia blisko 500 osób.
Zgłoszenia do śpiewania nad Huczwą wpłynęły niemal z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Ustki, Krakowa, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Żagania, Legionowa, Poznania, Przemyśla, Rzeszowa, Koszalina, Białegostoku, Piły, Zamościa, Dęblina i Lublina. Popisy wykonawców będzie w tym roku oceniało pięcioosobowe jury pod przewodnictwem Alicji Saturskiej. Trzeci dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 9 od mszy św. w kościele garnizonowym. Tradycją stało się, że obsługą wokalną i liturgiczną nabożeństwa zajmują się uczestnicy festiwalu. Na godz. 17 zaplanowano koncert galowy, który poprowadzi Anna Dąbrowska, dziennikarka lubelskiego ośrodka TVP, rodowita hrubieszowianka. Wcześniej nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Oprócz laureatów zaprezentują się "Mali Wierchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej pod kierunkiem Bartka Koszarke, który kiedyś służył w hrubieszowskiej jednostce oraz "Lechici”.
Organizatorami festiwalu są krakowski Korpus Zmechanizowany, hrubieszowski 2 Pułk Rozpoznawczy oraz ks. kapelan Andrzej Puzon.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24