środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Przychodźcie po pomoc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2007, 15:16

Na dworze zrobiło się zimno, dlatego do noclegowni trafili już pierwsi goście. Na Zamojszczyźnie nikt nie powinien zostać bez dachu nad głową,

choć niektórzy bezdomni zdecydowanie odmawiają pomocy.

Noclegownia "Samarytanin” w Biłgoraju dysponuje 20 łóżkami. Wczoraj połowa z nich była zajęta. Za to w tomaszowskiej noclegowni na razie jest pusto.
- Ale cały czas trzymamy rękę na pulsie - zapewnia Ewa Kielar, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim. - W noclegowni jest osiem miejsc, ale w razie potrzeby można dostawić łóżka.
Dzisiaj w tamtejszym szpitalu, wszystkich urzędach, szkołach, na dworcu i klatkach schodowych pracownicy tomaszowskiego ośrodka będą rozwieszać ogłoszenia o wszystkich dostępnych na Lubelszczyźnie schroniskach i noclegowniach dla bezdomnych.
Pełne ręce roboty mają też służby mundurowe.
- Przystępujemy do dokładnego przeczesywania ogródków działkowych, ruder i blokowisk - informuje Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu. - Według naszych szacunków, w naszym mieście żyje około 30 bezdomnych. Jak co roku będziemy kierować ich do schroniska im. św. Brata Alberta.
W przytuliskach osoby bez dachu nad głową mają zagwarantowany wikt i opierunek, ale pod warunkiem, że powstrzymają się od spożywania alkoholu. - Dlatego niektórzy nie chcą dostosować się do regulaminu obowiązującego w noclegowniach i po prostu nie chcą pomocy - opowiada Elżbieta Lebiedowicz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie.
Nie chodzi tylko o alkohol. Na terenie gminy Miączyn mieszka dwóch mężczyzn, którzy nie chcą nawet słyszeć o przenosinach na zimę do schroniska czy domu opieki społecznej. Jeden śpi w stodole u znajomej, drugi - na miejscu spalonego domu - sklecił z desek szopę i tam śpi. - Rodziny nie wyrażają zgody na ich ubezwłasnowolnienie - rozkłada ręce Aniela Ferenszkiewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miączynie. - Zadbamy o to, by obaj mężczyźni godnie przetrwali zimę. Zwróciliśmy się o pomoc do prokuratury.

Gdzie szukać pomocy?


Biłgoraj - noclegowania "Samarytanin”, ul. Sikorskiego 3, tel. (084) 686 19 70
Hrubieszów - noclegownia przy Stowarzyszeniu "Kres” Centrum Przeciwdziałania Patologiom Społecznym, ul. Nowa 69, tel. (084) 696 44 67, tel. kom. 665 011 925
Tomaszów Lub. - noclegownia przy ul. Ściegiennego 57, tel. (084) 66 597 94
Zamość - schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Orlicz-Dreszera 2, tel. (084) 627 09 31.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!