sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Przynieśli światło z Betlejem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2001, 16:29

Święty Ogień z Betlejem pojawi się niebawem w kościołach, urzędach, szkołach, przedszkolach, szpitalach i domach opieki społecznej na Zamojszczyźnie. Nasi harcerze przekażą go również na Ukrainę, skautom i mieszkającym tam polskim rodzinom.

Światło Pokoju co roku łączy skautów z Europy. Wszystkim ludziom, zwłaszcza samotnym, biednym, chorym i opuszczonym niesie nadzieję. Dzisiaj, zgodnie z tym przesłaniem, zamojscy harcerze zaniosą Święty Ogień biskupowi diecezji zamojsko- lubaczowskiej. - Betlejemski Ogień trafi także do polskich rodzin mieszkających za granicą. Co roku przekazujemy Światło proboszczowi parafii we Włodzimierzu - mówi Emilia Feliksiak, komendant hufca ZHP w Hrubieszowie. - Jutro harcerze zaniosą światło do najważniejszych instytucji w powiecie.
W sobotę na przejściu granicznym w Hrebennem Betlejemskie Światło Pokoju przekażą ukraińskim skautom harcerze z Tomaszowa Lubelskiego i Lubyczy Królewskiej. Z kolei w niedzielę podczas mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie będą je odbierać mieszkańcy miasta.
Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Polski po raz jedenasty. W niedzielę przekazali je naszym harcerzom słowaccy skauci. Ta idea narodziła się w 1986 roku w Austrii. Wówczas dla niewidomych dzieci przywieziono Światło z Groty Narodzenia Pana Jezusa. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali po Święty Ogień do Betlejem. Od tamtego czasu co roku płomień przywożony jest do Wiednia, skąd trafia do wszystkich krajów Europy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!