środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Radni PiS: Stagnacja i marazm? Winien prezydent!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2009, 13:40
Autor: Bogdan Nowak

Na sesji mieli mnóstwo żali i zarzutów. Teraz zamojscy radni PiS przelali je na papier i wysłali do zamojskich mediów. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta.

- Byliśmy do tego zmuszeni - tłumaczy Dariusz Zagdański, szef zamojskiego klubu radnych PiS. - Jan Matwiejczuk, przewodniczący zamojskiej Rady Miejskiej (startował z listy KWW Marcina Zamoyskiego-red.) coraz częściej nie daje nam dość na sesjach do głosu.

Efekt? Protest w tej sprawie chcemy skierowaliśmy do komisji regulaminowej, ale uważamy, że wyborcom należy się uzasadnienie naszych decyzji. Dlatego zdecydowaliśmy się na prasowy komunikat.

Przypomnijmy. Za udzieleniem Marcinowi Zamoyskiemu, prezydentowi Zamościa absolutorium głosowało na ostatniej sesji 14 radnych. Aż 7 rajców PiS było przeciw. Lista zarzutów była długa.

Gdy Zagdański zaczął je wyliczać, przewodniczący Matwiejczuk zabrał mu głos. - To jest nie na temat - uciął.

Rajcy PiS poczuli się urażeni. Dlatego zarzuty przelali na papier. Komunikat wysłali do mediów.

Stwierdzili m.in. dwa poważne "niedociągnięcia i uchybienia” w realizacji budżetu. To realizacja inwestycji na poziomie "zaledwie” 30 proc. w stosunku do zaplanowanych oraz "dramatycznie” niski poziom realizacji inwestycji z udziałem środków zewnętrznych (na poziomie 6 proc.).

Dostało się też prezydentowi. Stworzono listę jego błędów i zaniechać. To przede wszystkim brak właściwego dialogu społecznego. Chodzi o protesty kupców z Nadszańca, brak "gospodarskiej” reakcji na postulaty załogi MZK oraz przegraną przez UM sprawę sądową z Lugim Tondellim, zamojskim restauratorem (o wszystkim pisaliśmy wielokrotnie).

To nie koniec. Radni zarzucają także prezydentowi nieumiejętność pozyskiwania nowych inwestorów oraz brak inwestycji na osiedlach lub ich słabe efekty.

Nie podoba im się także planowana budowa Centrum Kultury Filmowej. Ich zdaniem koszt tej inwestycji jest za wysoki (to ok. 20 mln zł).

"Powyższe fakty, będące jedynie najbardziej wymownymi przykładami (…) miały bezpośrednie przełożenie na faktyczny brak rozwoju naszego miasta, spowodowały jego zahamowanie i doprowadziły poniekąd do stagnacji i marazmu jaki daje się ostatnio zaobserwować” - czytamy w komunikacie.

Prezydent Zamoyski jest zdziwiony zarzutami. Na ostatniej sesji wyraził to w sposób wyjątkowo emocjonalny. - Mieliśmy jedenaście sesji i na każdej były wprowadzane poprawki do budżetu - tłumaczył radnym. - To jest normalne! Inne są założenia, a często inne możliwości. Zmiany były głosowane przez radnych… Naprawdę robimy mnóstwo. Tylko na drogi wydajemy co roku 10 mln zł. To miasto się rozwija. Wystarczy się rozejrzeć.

Mieszkańcy Zamościa mają na ten temat podzielone zdanie. - Jest dylemat - kwituje Adam Stobnicki z Zamościa. - Bo mam sentyment do Starego Miasta. Jednak w ogóle zadowolony jestem na… 50 proc.

- Starówka może i pięknieje, ale drogi mamy liche - dodaje inny zamościanin. - I gdzie niby są te miliony? Mieszkam przy Hrubieszowskiej i ich jakoś nie widzę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zamienił stryjek
Potrzebne zmiany
STYX
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zamienił stryjek
zamienił stryjek (13 maja 2009 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdy prezydentem zostanie Kossowski, może powołać na zastępcę Zamoyskiego.
Rozwiń
Potrzebne zmiany
Potrzebne zmiany (12 maja 2009 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pana Zamoyskiego trzeba już wymienić. Ten jego urząd robi się coraz bardziej butny. Warto np. przypomnieć sprawę zamojskiej siódemki i poniewieranych przez dyrektora Chrzanowskiego rodziców (zdaje się, że od tamtego czasu pani Stopczyńska także straciła jakąkolwiek popularność w mieście, a jej notowania poszybowały w dół) , czy tych kilku milionów, które trzeba będzie ministerstwu oddać (bo się jakoś liczba niepełnosprawnych na papierze dziwnie rozmnożyła). No i jest jeszcze sprawa ZGL. To też magistrat. Pan prezydent nie zrobił nic, żeby tę spółkę ucywilizować. Takie zaniechanie jest karygodne. Ja będę głosować na pana Kossowskiego, albo Nizioła. Mam nadzieję, że będą wreszcie w wyborach startować. Zamość potrzebuje gospodarza.
Rozwiń
STYX
STYX (12 maja 2009 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dają wam głosu? I słusznie, powinni was jeszcze wywieźć na Syberię oszołomy !!!
Rozwiń
do atola
do atola (11 maja 2009 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIEUDACZNICY? To znowu pan, panie prezydencie? Mógłby pan wreszcie zmienić stylistykę tych obelg. Jest wiele innych słów, które obrazują to samo.
Rozwiń
PO do roboty
PO do roboty (11 maja 2009 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy coś dostrzegą radni PO. Głosowałem na nich, ale widzę, że im się jakoś wszystko podoba. To niepokojące. Nie widziałem, żeby protestowali np. w sprawie Włocha (a powinni, skoro mnie reprezentują), czy wyjątkowo kontrowersyjnej budowie "Ruchu" na Rynku Solnym. To przecież też zostało wprowadzone przez radę kuchennymi drzwiami (tak jak sprawa "Generałówki") czy rozdawnictwa staromiejskich kamienic (podobno Pierogarnia ma już przyklepaną kamienicę przy Kościuszki). Panowie i panie, obudźcie się!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!