sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Radni uchwalili podatki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2005, 20:56
Autor: (lew)

Hrubieszowscy radni ustalili stawki podatków na przyszły rok. Niestety, będzie drożej, ale nieznacznie.
Średnio o 1,5 proc. wzrośnie podatek od nieruchomości i środków transportowych. Na przykład podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 0,58 zł za 1 metr kwadratowy (wzrost o 10 gr).

Nowa stawka podatku od samochodu ciężarowego (rok produkcji do 1994 włącznie) o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 5,5 tony, wyposażonego w urządzenie zmniejszające niekorzystny wpływ na środowisko naturalne, trzeba będzie zapłacić 544 zł (wzrost o 8 zł). Podatek za nowsze ciężarówki wyniesie 481 zł (wzrost o 7 zł).
26,48 zł za kwintal żyta – ta cena będzie stanowić podstawę do obliczenia podatku rolnego. Burmistrz zaproponował 27,88 zł, a więc stawkę liczoną według danych Głównego Urzędu Statystycznego. O jej obniżenie
o 5 proc. wnioskował skutecznie radny Józef Pilarczyk. Propozycje Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Handlu oraz Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta, które proponowały obniżenie średniej ceny skupu żyta do 25 zł, nie znalazły poparcia.
W przyszłym roku nie zmieni się wysokość podatku od posiadania psa. Hrubieszowianie mieszkający w blokach zapłacą za pupila 30 zł, a w budynkach jednorodzinnych – 28 zł.
Na 50-proc. zniżkę mogą liczyć samotnie mieszkający emeryci lub renciści. Wysokość stawek opłaty targowej pozostanie bez zmian.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!