niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Radni zaciskają pasa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2006, 16:04
Autor: (gam)

Wydatki na szkolnictwo okrojono o 51 tys. zł, kolejne 30 tys. oszczędzi się na bieżącym utrzymaniu gminy, a 12 tys. mniej, niż planowano, dostanie jednostka OSP. O 5 tys. ograniczone zostaną wydatki na Radę Gminy, a dwa razy tyle ujęto Gminnemu Klubowi Sportowemu. To tylko kilka przykładów. Radni Tereszpola ostro okroili gminny budżet, bo zdecydowali się oszczędzać.

– Te zmiany dadzą 319 tys. zł, które dobrze by było przeznaczyć na zmniejszenie deficytu budżetowego – zaproponował na ostatniej sesji Stanisław Sitarz (Przyjazna Gmina), szef Komisji Rewizyjnej.
Na początku tej kadencji deficyt budżetowy sięgał w Tereszpolu około 400 tys. zł. Bez oszczędności pod koniec tego roku wzrósłby dwukrotnie. – To poziom niebezpieczny – uzasadniał Adam Borowiec, radny LPR. – Jeżeli wykorzystamy te 300 tys., to deficyt i tak wyniesie 600 tys. Potrzeb w gminie jest wiele, ale musimy uporządkować swoje finanse. Dzięki temu będziemy mogli więcej zyskać z Unii Europejskiej.
Większość rady opowiadała się za oszczędnościami. Do zaproponowanych oszczędności nie był przekonany radny Wojciech Popko (Przyjazna Gmina). Nie podobało mu się, że wśród zadań, z których zaproponowano zrezygnować, znalazła się również budowa zalewu w Lipowcu. Przypomniał, że ludzie dobrowolnie oddali pod przyszły zbiornik 8 ha gruntów. Koledzy z rady przekonywali go, że zalew w Lipowcu powstanie, tylko trochę później. Niezadowolony z cięć budżetowych był również przewodniczący Rady Gminy Adam Olszta (Przyjazna Gmina), któremu nie spodobała się propozycja odjęcia pieniędzy kulturze fizycznej. Jego zdaniem, zmniejszenie dotacji spowoduje, że w przyszłym roku już nie będzie do czego dokładać, ponieważ powstający obecnie klub piłki nożnej, po prostu nie przetrwa.
Tegoroczny budżet gminy Tereszpol wynosi 7 mln zł. Na inwestycje pójdzie 2,5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!