piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Radny potrafi... dać sobie więcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2008, 15:45
Autor: Bogdan Nowak

Radni Józefowa dbają o swoje kieszenie. Na ostatniej sesji podnieśli sobie diety. Więcej będzie zarabiał także przewodniczący Rady Miejskiej i burmistrz.

- To co tu się dzieje, woła o pomstę do nieba - denerwuje się Stanisław Gąsiorek z Józefowa. - Radni nie powinni dostać ani złotówki więcej! Drogi i chodniki wyglądają jak ser szwajcarski, na ulicach brakuje lamp, a elewacje budynków się sypią. W taki sposób naprawdę niczego nie osiągniemy!

Podwyżki rozjuszyły nie tylko Stanisława Gąsiorka. - Józefów leży w wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie miejscu - mówi 30-letnia mieszkanka miasteczka. - Moglibyśmy zarabiać na turystach. Ale jak mamy to robić, kiedy budowa zalewu idzie tak ślamazarnie? Z zazdrością patrzymy na rozwój Zwierzyńca czy Krasnobrodu.

Ale rajcy Józefowa są wyraźnie z siebie zadowoleni. Na ostatniej sesji podnieśli sobie diety (za uczestnictwo w sesji i posiedzenie komisji) ze 115 zł do 200 zł brutto. Pomyśleli nie tylko o sobie. Przewodniczący RM będzie miał teraz dietę w wysokości 1 tys. 295 zł (dotychczas miał 1,1 tys. zł), a burmistrz 7,6 tys. zł (dostawał ok. 7 tys. zł.).

- Od 2000 r. diety radnych są takie same - tłumaczy podwyżki radny Jerzy Hajduk. - Nawet radni sąsiednich gmin dostawali więcej. Rada podjęła tę decyzję prawie jednogłośnie. Tylko jedna osoba miała wątpliwości.

Czy w związku z podwyżkami radni obarczą się większą liczbą obowiązków? - I tak mamy ich sporo - zapewnia Hajduk. - To nie jest tak, że nic się w mieście nie dzieję. Postaramy się o środki unijne i wybudujemy w Józefowie i Długim Kącie kanalizację. Planujemy też budowę ronda i remonty dróg.

Jako jedyny przeciwko podwyżkom zagłosował Tadeusz Gontarz.
- Są gminy, gdzie radni dostają nawet dwa razy mniej niż my teraz - denerwuje się Gontarz. - W Tarnogrodzie, mieście porównywalnym wielkością z naszym, dostają dietę w wysokości 63 zł! Nasi radni i burmistrz niczym sobie na podwyżki nie zasłużyli. Gmina marnie radzi sobie z pozyskiwaniem środków unijnych. Kilkadziesiąt tys. zł, jakie pochłoną podwyżki diet, przydałoby się gdzie indziej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szary podatnik
zenek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szary podatnik
szary podatnik (16 lutego 2008 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powoli wyrasta nowa szlachta. Władze samorządowe, wyżsi urzędnicy ... A reszta najlepiej podwyższyć im podatki!
Rozwiń
zenek
zenek (15 lutego 2008 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Skierbieszowie są lepsi ,za sesję mają po 200zł,przewodniczący Rady 1200 zł ,Wójt Ponad 8100 zł ,sekretarz z dietą radnego powiatowego ponad 4000 zł,skarbnik 4000zł -to dopiero silna grupa ,a i jeszcze v-ce przwewodniczący rady w liczbie dwóch-400 zł...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!