niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Radości jest co niemiara

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2006, 16:27
Autor: Anna Szewc

Szkoła udostępniła teren, samorząd wyłożył pieniądze, a dzieci nie mogą się nacieszyć z otwartego właśnie skateparku, który powstał na boiskach przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Lwowskiej w Zamościu.

To nie pierwszy taki plac zabaw i akrobacji na terenie miasta.
- Najpierw powstał jeden na osiedlu Promyk, później kolejny przy Orzeszkowej, połączony ze ścieżką rowerową, a teraz ten - wylicza Roman Kozak, dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Zamość. Zapewnia, że w przyszłym roku powstanie jeszcze jeden, ale jego lokalizacja zostanie ustalona po styczniowych konsultacjach z zarządami zamojskich osiedli.
Najnowszy skatepark kosztował samorząd dokładnie 139 tys. zł. Pieniądze wygospodarowano w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Opłaciło się je wydać, bo dzieci są naprawdę zachwycone.
- Odkąd ten skatepark został otwarty, przychodzimy tu na rolki codziennie - cieszą się Konrad Wnuk i Łukasz Wiśniewski, uczniowie klasy VI a w zamojskiej "dwójce”.
Ich kolega z klasy Jakub Wróblewski na razie korzysta z toru przeszkód na piechotę. - Bo nie mam rolek. Może spróbuję jeździć tędy na rowerze - zastanawia się nastolatek. I zdradza, że jego marzeniem jest, aby obok szkoły powstało miasteczko drogowe z prawdziwego zdarzenia. - Takie przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową - wyjaśnia.
- Ależ to już zostało właściwie "przyklepane” - zapewnia Anna Malczewska, dyrektor Gimnazjum nr 2. - Takie miasteczko ruchu drogowego powstanie u nas na wiosnę. - Rzeczywiście. Jego budowa ruszy w okolicach kwietnia bądź maja - potwierdza Roman Kozak.
Tymczasem dyrektor Malczewska zaplanowała już "bojową naradę” z nauczycielami wychowania fizycznego. Chce opracować taki program zajęć, by lekcje wf. mogły jak najczęściej odbywać się właśnie na nowo otwartym torze przeszkód. - Bo co prawda szkoła nie dysponuje własnym sprzętem do akrobacji na tym skateparku, ale wiem, że można go wspaniale wykorzystać na różne sposoby - mówi Malczewska.
Na pewno będzie można wykorzystać pomysłowość młodzieży.
- Ja nie mam rolek, ale na takim torze można z powodzeniem po prostu biegać, czy skakać. W końcu ruch to zdrowie - podpowiada 14-letnia Angelika Mazurek.
Dyrektorka zamojskiej "dwójki” nie zamierza jednak spoczywać na laurach i ma już kolejne plany na przyszłość. - Myślimy o zagospodarowaniu całego terenu i stworzeniu tu czegoś na kształt centrum rekreacyjno-sportowego. Liczymy na przychylność władz miasta - zdradza Anna Malczewska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!