czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Reklama usług prawniczych na stronie parafii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2013, 17:34

Strona parafii. (zczebrzeszyn.zamosc.opoka.org.pl)
Strona parafii. (zczebrzeszyn.zamosc.opoka.org.pl)

Kancelaria prawna ogłasza się na stronie internetowej parafii pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Niektórzy mieszkańcy są oburzeni. Przełożeni księdza proboszcza nie widzą problemu.

"Kancelaria Prawna z siedzibą w Zamościu (dokładny adres – red.) oraz filią w Szczebrzeszynie (dokładny adres – red.) oferuje mieszkańcom Szczebrzeszyna i okolicznych miejscowości pomoc prawną w zakresie doradztwa prawnego oraz prowadzenia spraw cywilnych, rodzinnych, spadkowych, karnych, administracyjnych, w sprawach z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Nadto, zajmuje się sporządzaniem: pozwów, wniosków, sprzeciwów (…)”.

To fragment ogłoszenia zamieszczonego 13 lutego b.r. na stronie internetowej parafii pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. W informacji są też podane godziny pracy kancelarii. Ogłoszenie kończy się słowem "Zapraszamy”.

Wśród innych "Aktualności” na tej stronie są też życzenia na Święta Bożego Narodzenia i informacja o mszy z modlitwą o uzdrowienie.

– To mi wygląda na reklamę – komentuje jeden z proboszczów parafii w archidiecezji lubelskiej, który prosił o anonimowość. – Ja bym takiego ogłoszenia nie zamieścił. Chyba, że chodziłoby o pomoc osobom biednym i potrzebującym, a konsultacje lub pomoc byłaby za darmo. W tym jednak ogłoszeniu nie ma słowa o tym, że jest to nieodpłatne.

Także niektórzy mieszkańcy uważają, że ogłoszenie jest niestosowne. – Wygląda na to, że księża reklamują prawników. Ciekawe, czy rozwody też? – zastanawia się pan Andrzej ze Szczebrzeszyna.

– Reklama nie jest w Kościele zabroniona, jeśli jest zgodna z nauką Kościoła – tłumaczy ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji lubelskiej. – Wszystko zależy od roztropności proboszcza.

Z proboszczem parafii, która zamieściła ogłoszenie, nie udało nam się skontaktować. Przedstawiciele Kurii Zamojsko-Lubaczowskiej, której proboszcz podlega, niechętnie mówią na ten temat.

– Żadna informacja w tej sprawie nie dotarła do kurii – ucina ks. bp Mariusz Leszczyński, wikariusz generalny, moderator Kurii Diecezjalnej. – Jeśli ktoś widzi w tym problem, to powinien to do nas zgłosić.

Tymczasem w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej szczebrzeskiej parafii są wymienione usługi, które może prowadzić tylko adwokat. A ten – zgodnie z prawem – reklamować się nie może. Sprawdziliśmy podany w ogłoszeniu adres w Zamościu. Mieści się tam m.in. kancelaria prowadzona przez kobietę używającej tytułu magistra, oferująca pisanie podań i pism procesowych, doradztwo prawne. Pani magister nie chciała z nami rozmawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
irena
property
wujek zupka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

irena
irena (21 lutego 2013 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak księża mają widzieć problem,jak za ogłoszenie leci kasa,tam nie ma akcji charytatywnej - kasa,kasa,i jeszcze raz kasa
Rozwiń
property
property (21 lutego 2013 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale afera, czyżby na lotnisku nic się nie działo ??
Rozwiń
wujek zupka
wujek zupka (21 lutego 2013 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcześniej było inne ogłoszenie. Bardziej rozbudowane.
Rozwiń
PARAFIANIN
PARAFIANIN (21 lutego 2013 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy ten ksiądz co nie zamieściłby takiego ogłoszenia robi coś za BÓG ZAPŁAĆ
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!