środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Rekrutacja na studia: Indeksy wciąż czekają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2010, 10:48

Zamojskie uczelnie czekają na chętnych i prześcigają się w ofertach. Jest jeszcze w czym wybierać.

– Czekamy na kandydatów, którzy pomyślnie przebrną przez poprawkową maturę – zachęca Sylwester Komorowski z zamojskiego Wydziału Nauk Rolniczych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Na kierunku rolnictwo są trzy specjalności: agrobiznes, agroturystyka oraz ochrona środowiska rolniczego. Od nowego roku akademickiego rusza kierunek biologia ze specjalnościami biologia analityczna i biologia środowiskowa.

Internetowa rekrutacja potrwa do 16 września. – Ci, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą dokonać rejestracji w siedzibie uczelni przy ul. Szczebrzeskiej 102 – informuje Komorowski.

Szczegóły w dziale rekrutacji, tel. (84) 677 27 39 albo na www.wnr.up.lublin.pl. Na chętnych czeka 60 miejsc na rolnictwie i tyle samo na biologii.

W drugiej turze naboru Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji przyjmuje do środy dokumenty na administrację, budownictwo, fizjoterapię, ekonomię (tryb niestacjonarny) oraz pedagogikę (tryb niestacjonarny).

Na administracji uczelnia proponuje nową ciekawą specjalność – administrację bezpieczeństwa publicznego, na ekonomii – logistykę i gospodarkę transgraniczną, a także analizy finansowe i rachunkowość.

Dużym zainteresowaniem cieszy się rynkowy kierunek techniczny, czyli budownictwo. Podobna sytuacja jest z fizjoterapią i pedagogiką. Na pierwszym z nich WSZiA proponuje studia I i II stopnia. Na pedagogice pojawiły się dwie specjalności – profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz pracownik socjalny.

– Analiza rynku pracy wymusza co roku zmiany w naszej ofercie. Dlatego też pojawiają się nowe kierunki i nowe specjalności. Wszystkie proponowane przez nas dają konkretny zawód i kwalifikacje. Praktyki i staże zawodowe realizowane w kraju i za granicą dają naszym absolwentom dodatkowy atut w rozmowach z pracodawcą – mówi Małgorzata Bzówka z WSZiA.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej uczelni www.wszia.edu.pl, a także w punktach rekrutacyjnych uczelni.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica drugi etap rekrutacji na studia stacjonarne licencjackie i inżynierskie potrwa jeszcze tydzień. Rekrutacja prowadzona jest na następujące kierunki: turystyka i rekreacja, filologia angielska, filologia rosyjska, filologia polska, politologia, matematyka oraz mechanika i budowa maszyn.

– Prowadzony jest także nabór na studia w systemie niestacjonarnym oraz rekrutacja na studia podyplomowe – informuje Ewa Kołtun z PWSZ.

Uczelnia proponuje studia podyplomowe płatne już od 750 zł za semestr. – W ofercie mamy również studia podyplomowe bezpłatne współfinansowane przez UE w ramach EFS – mówi Kołtun.

Uczelnia w swojej ofercie ma 36 kierunków studiów podyplomowych.

W Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego rekrutacja potrwa do 26 września. – Najpopularniejsze kierunki to administracja oraz bezpieczeństwo narodowe – wskazuje Małgorzata Smarzewska z WSHE.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!