sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Rodzice nie zgadzali się na odcięcie pępowiny - cd.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2009, 20:21

Chłopczyk, który po przyjściu na świat musiał trzynaście godzin czekać na odcięcie pępowiny, łączącej go z matką jest zdrowy. Dziś lub jutro będzie mógł pojechać z rodzicami do domu.

Prokuratura nie postawiła dotąd ojcu i matce żadnych zarzutów.

Dziecko przyszło na świat w hrubieszowskim szpitalu w piątek kilka minut po północy. Rodzice nie zgodzili się na odcięcie mu pępowiny.

Ostatecznie zabieg został wykonany, ale dopiero, gdy nakazał to uczynić zebrany w ekspresowym trybie sąd.

Jak nam się udało ustalić, maleństwo jest w dobrym stanie. Cały czas w szpitalu są przy nim rodzice.

- Noworodek został zaszczepiony, we wtorek albo w środę może jechać do domu - powiedział nam wczoraj Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

Śledczy prowadzą postępowanie sprawdzające w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Nikomu nie postawili zarzutu (lew)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~marzena~
TomaszP
WAB
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~marzena~
~marzena~ (30 lipca 2009 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
witam,
nasze szpitale funkcjonują jak fabryki, obowiązują tylko same procedury, nie ma w nich mejsca na ludzkie potrzeby nadal jest w nich komuna. Nikt się nie pyta nas rodziców jak chcemy rodzić?. Daleko nam do Europy. Z góry skazuje się nowonarodzone dzieci na "wielki stres" , który w przszyszłości skutkuje między innymi nerwicami, nadpobudliwością u dzieci, ADHD itp. Sama z dośwaiadczenia wiem że łagodny poród, bez stresów i przyśpieszaczy jest zbawienny dla rozwoju dzecka / rodziłam dwa razy i wiemm co mówię , moje dzieci są bardzo pogodne i wesołe, nie wiem co to kolka i nieprzespane noce/. Nie neguję medycyny konwencjonalnej ale nakłaniam lekarzy i położne aby skłonili sie ku naturze i dali czas dziecku aby oswoiło się ze światem i nie odcinali tak szybko pempowiny. Dziecko nie jest wówczas skazane na duży szok.
Najwyższy czas skończyć z pozycją leżącą przy porodzie , bo lekarzom tak wygodnie.
Po co ten pośpiech.
To że kobiety tak żle znoszą porody w dużej mierze zawdzięczają stresowi szpitalnemy.
Podziwiam rodziców , którzy nie zgodzili się na odcięcie pempowiny, a potępiam głupotę sądu, który nakazał to zrobić.
Polecam lektury na temat porodów lotosowych.
Pozdrawiam wszystkich świadomych rodziców !
Rozwiń
TomaszP
TomaszP (30 lipca 2009 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WAB napisał:
Jakby natura chciała odcinać pępowinę to by właśnie stworzyła taki proceder. To jest dla natury żaden problem. [...]
Dodam tylko, że dzieci urodzone Lotosowo, czyli takie, którym nie przecina się pępowiny, przynajmniej kilka godzin, są znaczni bardziej zrównoważone, bardziej ciekawe świata, mają więcej energii, są bardziej odporne na choroby, i odczuwają w życiu duchowe spełnienie naturalnie, nie muszą o nie zabiegać w życiu.


No, przecież ten proceder to odgryzienie pępowiny. Również częste w naturze jest zjadanie łożyska przez samicę. Smaczego przy następnym porodzie. Tak samo młode, które matka wylizuje są bardziej spełnione i uduchowione niż te które mają zakładane pieluszki.
Rozwiń
WAB
WAB (5 maja 2009 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mój syn również urodził się Lotosowo. Sam odłączył pępowinę po 3 dobach. Jest to naturalna forma porodu. Natora sama czyni jak najlepiej. Jakby natura chciała odcinać pępowinę to by właśnie stworzyła taki proceder. To jest dla natury żaden problem. Jaszczurki przecież odrzucają ogon w ułamek sekundy. Wystarczy, żeby po ukończonym przepływie krwii urywała się samoistnie pępowina.
Jednak natura tak nie robi !!! Dziwne prawda? Pewnie coś w tym jest. Ignorancja lekarzy w tym temacie dowodzi tylko ich ograniczonych horyzontów. Przecież natura ma jakiś cel w tym. Ciekawskich pozostawie z tym...
Szanuję Roberta i Teresę K. za ich wybór Porodu Lotosowego w szpitalu, gdzie przetarli ścieżki zagubione w ciemnościach.
Dodam tylko, że dzieci urodzone Lotosowo, czyli takie, którym nie przecina się pępowiny, przynajmniej kilka godzin, są znaczni bardziej zrównoważone, bardziej ciekawe świata, mają więcej energii, są bardziej odporne na choroby, i odczuwają w życiu duchowe spełnienie naturalnie, nie muszą o nie zabiegać w życiu.
Rozwiń
Robert K.
Robert K. (3 maja 2009 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś nie pamiętamy z żoną abyśmy choć raz wspominali o jakichkolwiek „dobrych prądach” - ciekawe gdzie podziała się rzetelność dziennikarska?
Chcąc sprostować niedomówienie z artykułu wyjaśniam, że jednym z powodów naszego postępowania była nasza wiara w istnienie duszy która według nauk kościoła katolickiego jest z naszym dzieckiem od momentu jego poczęcia. Wierzymy że dusza znajdowała się tak samo w naszym synu jak i jego łożysku a natychmiastowe odpępnienie zmusza duszę do gwałtownego opuszczenia łożyska, natomiast my umożliwiliśmy duszy łagodne opuszczenie go.
Dziwi mnie w tym całym zajściu podejście lekarzy. Z moich informacji – książka dr. Shivam Rachany - wynika, że pępowina w kilkanaście minut po porodzie przestaje tętnić i zamyka się możliwość transportu krwi pomiędzy łożyskiem i dzieckiem i że jest to naturalny mechanizm zabezpieczający dziecko przed ewentualnym zakażeniem, a podwyższona ilość białych krwinek w krwi dziecka jest naturalną konsekwencja dostania się do organizmu dziecka krwi przed zaprzestaniem tętnienia pępowiny a nie jak sugerowali nam lekarze zakażenia od łożyska.
Są znane doniesienia o tym, że już ludy pierwotne praktykowały szybkie odpępnienie jako rytuał wzbudzający agresję u męskich noworodków, są mi znane również informacje, że wiele ludów pierwotnych pozostawiało pępowinę przez kilka godzin lub do samoistnego odpadnięcia, oby dwa podejścia są do tej pory praktykowane w różnych kulturach pierwotnych.
Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy odsyłam do stron: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_Birth"]http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_Birth[/url] oraz [url="http://porodlotosowy.pl/"]http://porodlotosowy.pl/[/url] gdzie dowiedzą się, o temacie więcej bez zbędnych emocji oraz o tym że porody lotosowe są coraz częstsze w Polsce i na świecie.
Rozwiń
krolola
krolola (28 kwietnia 2009 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale po co?? Głupota co oni chcieli tym osiągnąć i czy żeby przeciąć pępowinę lekarze muszą mieć zgodę rodziców? Pierwszy raz słyszę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!