niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Rośnie sobie międzynarodowe drzewko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2006, 18:32

Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu gości grupę młodzieży z Sangerhausen w Niemczech, która przyjechała z rewizytą do rodzin w Zamościu. Młodzież obu krajów uczestniczy w trwającym już dwa lata programie: "Ekologia myśli, ekologia środowiska - młodzież polska i niemiecka na drodze ku piękniejszemu światu”.

- To już czwarte nasze spotkanie, po raz drugi organizowane w Zamościu - mówi Ewa Hajduk, nauczycielka niemieckiego i opiekunka grupy z ramienia MDK.
Do Zamościa przyjechali nie tylko młodzi Niemcy, ale i emigranci z Rosji czy Kazachstanu, którzy w ostatnich latach osiedlili się za naszą zachodnią granicą. To osoby w wieku 16-27 lat. W Zamościu i na Roztoczu poznają lokalną historię i kulturę oraz dzieje kontaktów polsko-niemieckich. Na pewno mają odwiedzić m.in. Rotundę i maleńką wieś Sochy w pobliżu Zwierzyńca, całkowicie zniszczoną w czasie wojny.
- To, co zobaczą, nie będzie dla nich czymś nowym. Uczą się historii w szkole - twierdzi Teresa Saurbier, niemiecka opiekunka grupy, która jako pedagog pracuje w AWO, organizacji zajmującej się emigrantami, żyjącymi w Niemczech. - Wytłumaczyliśmy młodzieży, że nie może się identyfikować z tym, co się stało w czasie wojny. Młodzi nie są temu winni - dodaje.
Współpraca opiera się na tym,
by dawać młodzieży możliwość poznawania siebie i swoich krajów. Będą więc warsztaty ekologiczne, artystyczne i krajoznawcze. Wczoraj, na początek, przed budynkiem MDK w Zamościu młodzież wspólnie posadziła drzewko polsko-niemieckie. Młodzi Niemcy będą u nas gościć do 2 sierpnia. (zsaw)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!