piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Roszady na stołkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2001, 12:45
Autor: Anna Szewc

Jacek Socha przestaje być prezesem ZKE. Jego miejsce zajmie Krzysztof Kalinowski, dotychczasowy członek zarządu spółki, który ostatnio pracował jako dyrektor handlowy korporacji. Właściciel, czyli Ministerstwo Skarbu Państwa zredukował ponadto liczbę członków zarządu i dokonał zmian personalnych w Radzie Nadzorczej ZKE.

Takie decyzje zapadły podczas zwołanego przed kilkoma dniami Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy ZKE. Poza prezesem Sochą ze stanowiskami w zarządzie muszą się pożegnać również Stanisław Bondyra i Józef Madała, których zastąpi Marek Sakowicz, dotąd kierownik wydziału planowania i rozwoju w korporacji. Oszczędzono jedynie Jerzego Ściborka, który jako reprezentant załogi wszedł do zarządu wiosną tego roku. - Właściciel, czyli w tej sytuacji minister skarbu państwa ma prawo podejmowania takich decyzji w kierownictwie należącej do siebie spółki i po prostu postanowił z tego przywileju skorzystać - takie wyjaśnienie przedstawiła Dziennikowi Magdalena Nienałtowska z zespołu prasowego MSP.
J. Socha nie chce komentować decyzji ministerstwa, nie ukrywa jednak, że były one podyktowane przede wszystkim względami politycznymi. - Kiedy trzy i pół roku temu obejmowałem stanowisko prezesa w ZKE zakład był w słabej kondycji finansowej. Odchodzę z satysfakcją, że przez ten czas wiele zmieniło się na lepsze, o czym mogą świadczyć choćby nagrody, jakie otrzymywaliśmy za wyniki pracy - usłyszeliśmy od Jacka Sochy.
Przeprowadzone podczas walnego zgromadzenia czystki nie ominęły również Rady Nadzorczej ZKE. Odwołano jej przewodniczącego - Sławomira Janickiego oraz Mieczysławę Snopek - Rybak i Andrzeja Dworzyckiego. W ich miejsce w radzie zasiądą: Piotr Miszczuk, Czesław Bicki, Piotr Fałdyga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!