Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 marca 2011 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Rusza budowa obwodnicy Frampola

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 7 A A
Kierowcy już zacierają ręce. Rusza budowa obwodnicy Frampola (Archiwum)
Kierowcy już zacierają ręce. Rusza budowa obwodnicy Frampola (Archiwum)

Drogowcy już wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Frampola. Inwestycję wartą 33 mln zł realizuje konsorcjum firm: HAK Construction oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART. Budowa musi być ukończona do października 2012.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obwodnica Frampola będzie jednojezdniową drogą z dwoma pasami ruchu o długości 4,4 km. Ominie centrum miasta po stronie północnej, a w miejscu przecięcia z drogą wojewódzką 835 powstanie rondo.

Na początku i końcu trasy powstaną skrzyżowania umożliwiające zjazd z obwodnicy na dotychczasową drogę krajową nr 74.

Tymczasem Hrubieszów w dalszym ciągu czeka na kolejny przetarg, który wyłoni wykonawcę podobnej inwestycji. Pierwszy przetarg anulowano, bo oferty wykonawców były zbyt wysokie. – W najbliższym czasie ponownie ogłosimy kolejny przetarg na tę obwodnicę – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA.

Obwodnica Hrubieszowa ma mieć 9,3 km. Powstanie na niej 30 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty i siedem wiaduktów oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z drogami lokalnymi. – Jeżeli uda się szybko rozstrzygnąć przetarg, to prace powinny ruszyć w wakacje – kończy rzecznik.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
galonek73 / 20 marca 2011 o 23:08
Frampol gdzie to wogle jest ?? na obwodnice wiosek to kase przeznaczają a żeby zrobić długo oczekiwaną obwodnoce w Tomaszowie Lubelskim w zdłuż dk 17 to niee nie mają kasy... według mnie obwodnica Frampola to pieniądze wywalone w błoto
Avatar
zatroskany / 20 marca 2011 o 07:54
"Już wycinają drzewa" - a gdzie jest nadzór nad ochroną przyrody; przecież od 1.03.2011 robić tego nie wolno bo jest okres lęgowy
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 12:54
Dlaczego obwodnica Hrubieszowa musi mieć tyle 9,3 km? Czy nie można zmniejszyć o połowę jak w przypadku Frampola? Przecież miasto nie jest takie duże jak się wydaje. Jeszcze Tomaszów Lub. czeka na obwodnicę u nich na pewno by się przydała obwodnica. Jestem z Zamościa.
Avatar
llubellak@op.pl / 18 marca 2011 o 08:13
[quote name='franek' timestamp='1300406017' post='451717']
obwodnica frampola? przecież to nawet nie ma praw miejskich, w życiu tam korków nie widziałem. Według mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto
[/quote]

marna prowokacja i to tak z samego rana! a Ty franeczku niby skąd się wywodzisz, żeś takie panisko.
Avatar
kimono / 18 marca 2011 o 01:11
@franek
Życzę, by pod Twoim domem był takich ruch jak na przelotówce we Frampolu. Korków nie będzie, więc TIRy rozjeżdżające ulice, ciągły hałas i wstrząsy nie powinny Ci przeszkadzać. Podobnie jak czekanie 10 minut by przejść na drugą stronę ulicy , czy to, że Twoje dziecko potrąci samochód. I nawet kask, odblaski i kamizelka nie pomogą.
Avatar
franek / 18 marca 2011 o 00:53
obwodnica frampola? przecież to nawet nie ma praw miejskich, w życiu tam korków nie widziałem. Według mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto
Avatar
niele / 17 marca 2011 o 22:09
jak można budować tyle kmów w taki szmat czasu co jest !!!! i to jeszcze 33 mln zl??? pewnie zaraz do remontu będzie
Avatar
galonek73 / 20 marca 2011 o 23:08
Frampol gdzie to wogle jest ?? na obwodnice wiosek to kase przeznaczają a żeby zrobić długo oczekiwaną obwodnoce w Tomaszowie Lubelskim w zdłuż dk 17 to niee nie mają kasy... według mnie obwodnica Frampola to pieniądze wywalone w błoto
Avatar
zatroskany / 20 marca 2011 o 07:54
"Już wycinają drzewa" - a gdzie jest nadzór nad ochroną przyrody; przecież od 1.03.2011 robić tego nie wolno bo jest okres lęgowy
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 12:54
Dlaczego obwodnica Hrubieszowa musi mieć tyle 9,3 km? Czy nie można zmniejszyć o połowę jak w przypadku Frampola? Przecież miasto nie jest takie duże jak się wydaje. Jeszcze Tomaszów Lub. czeka na obwodnicę u nich na pewno by się przydała obwodnica. Jestem z Zamościa.
Avatar
llubellak@op.pl / 18 marca 2011 o 08:13
[quote name='franek' timestamp='1300406017' post='451717']
obwodnica frampola? przecież to nawet nie ma praw miejskich, w życiu tam korków nie widziałem. Według mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto
[/quote]

marna prowokacja i to tak z samego rana! a Ty franeczku niby skąd się wywodzisz, żeś takie panisko.
Avatar
kimono / 18 marca 2011 o 01:11
@franek
Życzę, by pod Twoim domem był takich ruch jak na przelotówce we Frampolu. Korków nie będzie, więc TIRy rozjeżdżające ulice, ciągły hałas i wstrząsy nie powinny Ci przeszkadzać. Podobnie jak czekanie 10 minut by przejść na drugą stronę ulicy , czy to, że Twoje dziecko potrąci samochód. I nawet kask, odblaski i kamizelka nie pomogą.
Avatar
franek / 18 marca 2011 o 00:53
obwodnica frampola? przecież to nawet nie ma praw miejskich, w życiu tam korków nie widziałem. Według mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto
Avatar
niele / 17 marca 2011 o 22:09
jak można budować tyle kmów w taki szmat czasu co jest !!!! i to jeszcze 33 mln zl??? pewnie zaraz do remontu będzie
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!