Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 listopada 2012 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Rzuciła kluczami w ucznia. Będzie dymisja?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 39 A A

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju chce, by jego zastępczyni została odwołana. Wicedyrektor placówki Agnieszka Piętak-Faryna 25 października w czasie lekcji rzuciła kluczami z drewnianą gałką w kierunku uczniów. O sprawie napisaliśmy wczoraj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ustalił dyrektor szkoły, uczniowie z piątej ławki rozmawiali w czasie lekcji. Wicedyrektor chciała ich uspokoić. Rzuciła kluczami do sali, do których jest przymocowana drewniana gałka.

– Nie rzuciłam w ucznia, tylko w ławkę – przekonywała w rozmowie z nami Piętak-Faryna.

Finał był taki, że klucze uderzyły w twarz maturzystę, który siedział ławkę wcześniej niż hałasujący uczniowie.
Ostateczna decyzja w sprawie przyszłości wicedyrektor wbrew zapowiedziom nie zapadła wczoraj. Dyrektor szkoły uważa, że wicedyrektor powinna zostać odwołana. – Ale mam dostarczyć jeszcze Zarządowi Powiatu (jemu podlega szkoła – red.) opinię rady pedagogicznej w tej sprawie – tłumaczy Mieczysław Król, dyrektor ZSBiO w Biłgoraju.

Rada miała się zebrać dziś o godz. 14.30. – Potem mam przedstawić opinię zarządowi – dodaje Król.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
REDAKTOR / 12 listopada 2012 o 17:20
co za analfabeta pisał ten artykuł? może potrzebuje korepetycji z polskiego???
" Rzuciła kluczami do sali, do których jest przymocowana drewniana gałka" ????
"Ostatecznie decyzja w sprawie przyszłosci wicedyrektor wbrew zapowiedziom nie zapadła wczoraj"

Nie wiem, co to za składnia i styl, i kto napisał ten artykuł - Redaktor, czy Dyrektor?!


kolokwialnie mówiąc - MASAKRA
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 08:12
[quote name='też rodzic' timestamp='1352416377' post='691318']
Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[/quote] Tak się składa że nie biję syna bo nie mam za co go bić, stosowanie ciągłej przemocy rodzi przemoc. Może i wszystko przede mną, myślę że w przyszłości nie grozi mi ani nikomu innemu niebezpieczeństwo czy też obrażanie z jego strony, a dzisiejsza młodzież jest rozpuszczona jak dziadowski bicz, potem dochodzi do tego że synek czy córunia robi głupoty i rodzic się nie odezwie bo się go boi, ale jak w szkole coś zaszkodzi to mamusia czy tatuś leci i wykłóca się w ten sposób próbuje siebie i dziecko dowartościować. W domu za to patologia na całego!!!
[quote name='też rodzic' timestamp='1352416377' post='691318']
Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[/quote] Tak się składa że nie biję syna bo nie mam za co go bić, stosowanie ciągłej przemocy rodzi przemoc. Może i wszystko przede mną, myślę że w przyszłości nie grozi mi ani nikomu innemu niebezpieczeństwo czy też obrażanie z ... rozwiń
Avatar
też rodzic / 9 listopada 2012 o 00:12
[quote name='gość' timestamp='1352393199' post='691185']
Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
[/quote]

Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[quote name='gość' timestamp='1352393199' post='691185']
Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
[/quote]

Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na ... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 17:46
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352378201' post='691105']
P.S. Z twoim podejściem do metod wychowawczych i subtelnym słownictwem masz ogromną szansę na spelnienie tego, czego innym tak ochoczo życzysz...
[/quote] Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
Avatar
nauczycielka / 8 listopada 2012 o 16:00
#34

Jest wiele prawdy w tym, co piszesz. Na własnej skórze doświadczałam dyskryminacji i jako rodzic, i nauczyciel, więc wiem, co to znaczy.
A dzieci w tym wszystkim są najmniej winne. One też często bronią się przed niesprawiedliwością agresją, bo inaczej nie potrafią. Taki chory system.
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 15:19
W szkołach żle się dzieje: dyskryminacja ze wzgledu na stanowisko, pracę, pozycję rodziców, faworyzowanie dzieci nauczycieli, radnych, dyrektorow, lekarzy, mszczenie się nauczycieli na uczniach, manipulowanie innymi uczniami,żeby dokuczali temu, który podpadł nauczycielowi, jesli rodzic zgłosi jakieś uwagi do nauczyciela, nauczanie bez zaangażowania( na pol gwizdka), niereagowanie w sprawie przemocy fizycznej lub psychicznej," zamiatanie pod dywan" przemocy w szkole," plecy" dyrektora dla nauczycieli - zwolennikow.
W szkole powinna być osoba, niezależna od dyrektora szkoły, np.pracownik rzecznika praw dziecka, mediator w sprawach miedzy uczniami i szkolą.
Oczywiście są też wspaniali nauczycieli i wspaniałe szkoły, ale to rzadkość!
W szkołach żle się dzieje: dyskryminacja ze wzgledu na stanowisko, pracę, pozycję rodziców, faworyzowanie dzieci nauczycieli, radnych, dyrektorow, lekarzy, mszczenie się nauczycieli na uczniach, manipulowanie innymi uczniami,żeby dokuczali temu, który podpadł nauczycielowi, jesli rodzic zgłosi jakieś uwagi do nauczyciela, nauczanie bez zaangażowania( na pol gwizdka), niereagowanie w sprawie przemocy fizycznej lub psychicznej," zamiatanie pod dywan" przemocy w szkole," plecy" dyrektora dla nauczycieli - zwolennikow.
... rozwiń
Avatar
rodzic maturzysty / 8 listopada 2012 o 13:36
[quote name='gość' timestamp='1352371550' post='691059']
A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[/quote]

Nie znam wzorowych rodziców, ale znam rodziców dobrych lub złych.
Podobnie zresztą, jak i nauczycieli.
Zeby być dobrym rodzicem, nie trzeba kończyć pedagogicznych studiów, wystarczy mieć intuicję wychowawczą, która podpowie, jak postępować z dzieckiem, żeby wychować je na porządnego, odpowiedzialnego i dobrego człowieka. Żadne superporadniki ani rady superniani nie zastąpią milości i wzajemnego szacunku i zaufania.

Co do Twych pobożnych życzeń, szanowny mimo wszystko, @gościu, muszę Cię, niestety, rozczarować. Oprócz tego, że jestem rodzicem tegorocznego maturzysty, zdolnego, kulturalnego i realizującego swoje pasje młodego człowieka, to jestem jeszcze szczęśliwym ojcem dwóch zamężnych córek i dziadkiem kilkuletnich wnucząt;
Nasze dzieci i ich rodziny są dla mnie i małżonki największym szczęściem i życiowym sukcesem.

P.S. Z twoim podejściem do metod wychowawczych i subtelnym słownictwem masz ogromną szansę na spelnienie tego, czego innym tak ochoczo życzysz...
[quote name='gość' timestamp='1352371550' post='691059']
A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[/quote]

Nie znam wzorowych rodziców, ale znam rodziców dobrych lub złych.
Podobnie zresztą, jak i nauczycieli.
Zeby być dobrym rodzicem, nie trzeba kończyć pedagogicznych studiów, wystarczy mieć intuicję wychowaw... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 11:45
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352370817' post='691052']
* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta[/url]

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadomo, praca nauczyciela polega na pracy z dziećmi, jak zapewne nie zdążyłeś jeszcze zauważyć i dzieci nie powinny mu w tej pracy przeszkadzać, bo bez nich jego praca raczej nie miałaby sensu,

* po czwarte - na szczęście nauczyciele nie mają takiej mocy sprawczej, aby 'bachory' - jak je pięknie tytułujesz, powyrzucać ze szkoły; ba, nauczyciel NIE MA PRAWA wyrzucić ucznia nawet z lekcji;

* po piąte - rzeczywiście, niedługo nauczyciele na wyścigi - zgodnie z życzeniem, niejednego będą chcieli w .... pocałować (niekoniecznie ucznia), jak w końcu zlikwidowana zostanie bandycka Karta Nauczyciela i wielu z nich straci swe rozbuchane do granic absurdu branżowe przywileje...
[/quote] A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352370817' post='691052']
* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta[/url]

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadom... rozwiń
Avatar
rodzic maturzysty / 8 listopada 2012 o 11:33
[quote name='gość' timestamp='1352368274' post='691035']
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BACHORÓW MUSZĄ SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ I POKAZAĆ NA CO ICH STAĆ SZKODZĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI. NAUCZYCIELE NIE DAJCIE SIĘ NAKŁADAJCIE NA UCZNIÓW WIĘKSZE KARY, SKORO WAM GROZI ZWOLNIENIE Z PRACY TO UCZNIA WYRZUCIĆ ZE SZKOŁY JAK IM NIE PASUJE, MOŻE ZNAJDZIE SZKOŁĘ CO GO PO du*** BĘDĄ CAŁOWAĆ!!!!!!!
[/quote]

* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadomo, praca nauczyciela polega na pracy z dziećmi, jak zapewne nie zdążyłeś jeszcze zauważyć i dzieci nie powinny mu w tej pracy przeszkadzać, bo bez nich jego praca raczej nie miałaby sensu,

* po czwarte - na szczęście nauczyciele nie mają takiej mocy sprawczej, aby 'bachory' - jak je pięknie tytułujesz, powyrzucać ze szkoły; ba, nauczyciel NIE MA PRAWA wyrzucić ucznia nawet z lekcji;

* po piąte - rzeczywiście, niedługo nauczyciele na wyścigi - zgodnie z życzeniem, niejednego będą chcieli w .... pocałować (niekoniecznie ucznia), jak w końcu zlikwidowana zostanie bandycka Karta Nauczyciela i wielu z nich straci swe rozbuchane do granic absurdu branżowe przywileje...
[quote name='gość' timestamp='1352368274' post='691035']
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZ... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 10:51
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BACHORÓW MUSZĄ SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ I POKAZAĆ NA CO ICH STAĆ SZKODZĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI. NAUCZYCIELE NIE DAJCIE SIĘ NAKŁADAJCIE NA UCZNIÓW WIĘKSZE KARY, SKORO WAM GROZI ZWOLNIENIE Z PRACY TO UCZNIA WYRZUCIĆ ZE SZKOŁY JAK IM NIE PASUJE, MOŻE ZNAJDZIE SZKOŁĘ CO GO PO du*** BĘDĄ CAŁOWAĆ!!!!!!!
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BAC... rozwiń
Avatar
REDAKTOR / 12 listopada 2012 o 17:20
co za analfabeta pisał ten artykuł? może potrzebuje korepetycji z polskiego???
" Rzuciła kluczami do sali, do których jest przymocowana drewniana gałka" ????
"Ostatecznie decyzja w sprawie przyszłosci wicedyrektor wbrew zapowiedziom nie zapadła wczoraj"

Nie wiem, co to za składnia i styl, i kto napisał ten artykuł - Redaktor, czy Dyrektor?!


kolokwialnie mówiąc - MASAKRA
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 08:12
[quote name='też rodzic' timestamp='1352416377' post='691318']
Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[/quote] Tak się składa że nie biję syna bo nie mam za co go bić, stosowanie ciągłej przemocy rodzi przemoc. Może i wszystko przede mną, myślę że w przyszłości nie grozi mi ani nikomu innemu niebezpieczeństwo czy też obrażanie z jego strony, a dzisiejsza młodzież jest rozpuszczona jak dziadowski bicz, potem dochodzi do tego że synek czy córunia robi głupoty i rodzic się nie odezwie bo się go boi, ale jak w szkole coś zaszkodzi to mamusia czy tatuś leci i wykłóca się w ten sposób próbuje siebie i dziecko dowartościować. W domu za to patologia na całego!!!
[quote name='też rodzic' timestamp='1352416377' post='691318']
Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[/quote] Tak się składa że nie biję syna bo nie mam za co go bić, stosowanie ciągłej przemocy rodzi przemoc. Może i wszystko przede mną, myślę że w przyszłości nie grozi mi ani nikomu innemu niebezpieczeństwo czy też obrażanie z ... rozwiń
Avatar
też rodzic / 9 listopada 2012 o 00:12
[quote name='gość' timestamp='1352393199' post='691185']
Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
[/quote]

Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na d...e i do spowiedzi za karę. No i jaki efekt, każdy widzi
[quote name='gość' timestamp='1352393199' post='691185']
Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
[/quote]

Ale facet dyrdymały wysmarowujesz!

Synuś w podstawówce - znaczy się wszystko jeszcze przed tobą.
A stare dobre zasady to pewnie pas na ... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 17:46
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352378201' post='691105']
P.S. Z twoim podejściem do metod wychowawczych i subtelnym słownictwem masz ogromną szansę na spelnienie tego, czego innym tak ochoczo życzysz...
[/quote] Tak się składa że też jestem rodzicem kilkunastoletniego syna, uczęszczającego do podstawówki i wiesz co nigdy z jego strony nie było żadnych problemów w szkole i w domu. Mnie wychowano na starych zasadach i piszę to jak było dawniej, więc mi tu nie insynuuj takich rzeczy.
Avatar
nauczycielka / 8 listopada 2012 o 16:00
#34

Jest wiele prawdy w tym, co piszesz. Na własnej skórze doświadczałam dyskryminacji i jako rodzic, i nauczyciel, więc wiem, co to znaczy.
A dzieci w tym wszystkim są najmniej winne. One też często bronią się przed niesprawiedliwością agresją, bo inaczej nie potrafią. Taki chory system.
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 15:19
W szkołach żle się dzieje: dyskryminacja ze wzgledu na stanowisko, pracę, pozycję rodziców, faworyzowanie dzieci nauczycieli, radnych, dyrektorow, lekarzy, mszczenie się nauczycieli na uczniach, manipulowanie innymi uczniami,żeby dokuczali temu, który podpadł nauczycielowi, jesli rodzic zgłosi jakieś uwagi do nauczyciela, nauczanie bez zaangażowania( na pol gwizdka), niereagowanie w sprawie przemocy fizycznej lub psychicznej," zamiatanie pod dywan" przemocy w szkole," plecy" dyrektora dla nauczycieli - zwolennikow.
W szkole powinna być osoba, niezależna od dyrektora szkoły, np.pracownik rzecznika praw dziecka, mediator w sprawach miedzy uczniami i szkolą.
Oczywiście są też wspaniali nauczycieli i wspaniałe szkoły, ale to rzadkość!
W szkołach żle się dzieje: dyskryminacja ze wzgledu na stanowisko, pracę, pozycję rodziców, faworyzowanie dzieci nauczycieli, radnych, dyrektorow, lekarzy, mszczenie się nauczycieli na uczniach, manipulowanie innymi uczniami,żeby dokuczali temu, który podpadł nauczycielowi, jesli rodzic zgłosi jakieś uwagi do nauczyciela, nauczanie bez zaangażowania( na pol gwizdka), niereagowanie w sprawie przemocy fizycznej lub psychicznej," zamiatanie pod dywan" przemocy w szkole," plecy" dyrektora dla nauczycieli - zwolennikow.
... rozwiń
Avatar
rodzic maturzysty / 8 listopada 2012 o 13:36
[quote name='gość' timestamp='1352371550' post='691059']
A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[/quote]

Nie znam wzorowych rodziców, ale znam rodziców dobrych lub złych.
Podobnie zresztą, jak i nauczycieli.
Zeby być dobrym rodzicem, nie trzeba kończyć pedagogicznych studiów, wystarczy mieć intuicję wychowawczą, która podpowie, jak postępować z dzieckiem, żeby wychować je na porządnego, odpowiedzialnego i dobrego człowieka. Żadne superporadniki ani rady superniani nie zastąpią milości i wzajemnego szacunku i zaufania.

Co do Twych pobożnych życzeń, szanowny mimo wszystko, @gościu, muszę Cię, niestety, rozczarować. Oprócz tego, że jestem rodzicem tegorocznego maturzysty, zdolnego, kulturalnego i realizującego swoje pasje młodego człowieka, to jestem jeszcze szczęśliwym ojcem dwóch zamężnych córek i dziadkiem kilkuletnich wnucząt;
Nasze dzieci i ich rodziny są dla mnie i małżonki największym szczęściem i życiowym sukcesem.

P.S. Z twoim podejściem do metod wychowawczych i subtelnym słownictwem masz ogromną szansę na spelnienie tego, czego innym tak ochoczo życzysz...
[quote name='gość' timestamp='1352371550' post='691059']
A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[/quote]

Nie znam wzorowych rodziców, ale znam rodziców dobrych lub złych.
Podobnie zresztą, jak i nauczycieli.
Zeby być dobrym rodzicem, nie trzeba kończyć pedagogicznych studiów, wystarczy mieć intuicję wychowaw... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 11:45
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352370817' post='691052']
* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta[/url]

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadomo, praca nauczyciela polega na pracy z dziećmi, jak zapewne nie zdążyłeś jeszcze zauważyć i dzieci nie powinny mu w tej pracy przeszkadzać, bo bez nich jego praca raczej nie miałaby sensu,

* po czwarte - na szczęście nauczyciele nie mają takiej mocy sprawczej, aby 'bachory' - jak je pięknie tytułujesz, powyrzucać ze szkoły; ba, nauczyciel NIE MA PRAWA wyrzucić ucznia nawet z lekcji;

* po piąte - rzeczywiście, niedługo nauczyciele na wyścigi - zgodnie z życzeniem, niejednego będą chcieli w .... pocałować (niekoniecznie ucznia), jak w końcu zlikwidowana zostanie bandycka Karta Nauczyciela i wielu z nich straci swe rozbuchane do granic absurdu branżowe przywileje...
[/quote] A Ty zapewne jesteś tym wzorcowym rodzicem i nawet nie wiesz do czego masz dziecko zdolne a bronisz go na mur beton. Gratuluje w przyszłości Ci wpierd**l spuści i będziesz mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.
[quote name='rodzic maturzysty' timestamp='1352370817' post='691052']
* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta[/url]

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadom... rozwiń
Avatar
rodzic maturzysty / 8 listopada 2012 o 11:33
[quote name='gość' timestamp='1352368274' post='691035']
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BACHORÓW MUSZĄ SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ I POKAZAĆ NA CO ICH STAĆ SZKODZĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI. NAUCZYCIELE NIE DAJCIE SIĘ NAKŁADAJCIE NA UCZNIÓW WIĘKSZE KARY, SKORO WAM GROZI ZWOLNIENIE Z PRACY TO UCZNIA WYRZUCIĆ ZE SZKOŁY JAK IM NIE PASUJE, MOŻE ZNAJDZIE SZKOŁĘ CO GO PO du*** BĘDĄ CAŁOWAĆ!!!!!!!
[/quote]

* Po pierwsze - skoro decydujesz się pisać na forum, to zapoznaj się z zasadami NETYKIETY, zgodnie z którą nie należy zamieszczać postów pisanych wyłącznie WIELKIMI literami:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

* po drugie - z tego, co mi wiadomo, nauczyciele również bywają rodzicami, niestety, nie zawsze wzorowymi;

* po trzecie - z tego, co mi wiadomo, praca nauczyciela polega na pracy z dziećmi, jak zapewne nie zdążyłeś jeszcze zauważyć i dzieci nie powinny mu w tej pracy przeszkadzać, bo bez nich jego praca raczej nie miałaby sensu,

* po czwarte - na szczęście nauczyciele nie mają takiej mocy sprawczej, aby 'bachory' - jak je pięknie tytułujesz, powyrzucać ze szkoły; ba, nauczyciel NIE MA PRAWA wyrzucić ucznia nawet z lekcji;

* po piąte - rzeczywiście, niedługo nauczyciele na wyścigi - zgodnie z życzeniem, niejednego będą chcieli w .... pocałować (niekoniecznie ucznia), jak w końcu zlikwidowana zostanie bandycka Karta Nauczyciela i wielu z nich straci swe rozbuchane do granic absurdu branżowe przywileje...
[quote name='gość' timestamp='1352368274' post='691035']
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZ... rozwiń
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 10:51
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BACHORÓW MUSZĄ SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ I POKAZAĆ NA CO ICH STAĆ SZKODZĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI. NAUCZYCIELE NIE DAJCIE SIĘ NAKŁADAJCIE NA UCZNIÓW WIĘKSZE KARY, SKORO WAM GROZI ZWOLNIENIE Z PRACY TO UCZNIA WYRZUCIĆ ZE SZKOŁY JAK IM NIE PASUJE, MOŻE ZNAJDZIE SZKOŁĘ CO GO PO du*** BĘDĄ CAŁOWAĆ!!!!!!!
NAJLEPIEJ JEST NAUCZYCIELA NAPIEPRZAĆ ŻE NIE DOBRY, ŻE NIE PANUJE NAD SWOIMI EMOCJAMI. NIKT NIE WEZMIE TEGO POD UWAGĘ ŻE NAUCZANIE TO JEGO CODZIENNA PRACA, A DZIECI ZEPSUTE PRZEZ RODZICÓW PRZESZKADZAJĄ W CUDZEJ PRACY. PRZYJDZIE SFRUSTROWANA PANIUSIA DO SZKOŁY I BRONI SYNKA GROŻĄC PRZY TYM NAUCZYCIELOWI, ZAMIAST ZWRÓCIĆ SYNKOWI UWAGĘ ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁ. GDYBY TO BYŁO ZA MOICH CZASÓW CHODZENIA DO SZKOŁY, TACY UCZNIOWIE MIELI BY KARĘ NON STOP, NIKT Z RODZICÓW NIE ROBIŁ O TO AFERY, ALE W DZISIEJSZYCH CZASACH MAMUSIE TAKICH ROZPUSZCZONYCH BAC... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra