czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Sąd rozstrzygnie konflikt wokół ośrodka zdrowia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2009, 19:42
Autor: Bogdan Nowak

Chciała wydzierżawić ośrodek zdrowia w Podhorcach, ale urzędnicy jej to uniemożliwili, naruszając procedury przetargowe. Tak uważa stomatolog z Tomaszowa Lubelskiego. Gmina zapewnia, że wszystkie procedury zostały zachowane.

– Mechanizmy przetargu były nieprzejrzyste – przekonuje stomatolog Joanna Czechońska. – Dopuszczono się poważnych naruszeń. W efekcie moja oferta została odrzucona. Nie mogę się na to zgodzić.

Joanna Czechońska jest stomatologiem i menedżerem. W ośrodku zdrowia w podtomaszowskich Podhororcach pracowała 12 lat. W 2001 r. budynek wydzierżawiła. Umowa wygasła na początku roku. Dlatego gmina ogłosiła przetarg na nową, dziesięcioletnią dzierżawę. Mogły w nim startować tylko osoby prowadzące działalność medyczną.

W szranki stanęło dwóch oferentów. Jednym z nich była Czechońska. Przetarg odbył się 17 lutego. – Przegrałam, chociaż moja oferta była, moim zdaniem, atrakcyjniejsza – dziwi się Czechońska. – Dlatego skierowałam sprawę do prokuratury.

Lista zarzutów wobec Urzędu Gminy w Tomaszowie Lubelskim jest długa. Według Czechońskiej, przetarg nie był upubliczniony w prasie i biuletynie informacji publicznej w terminie 30 dni przed rozstrzygnięciem, nie odbyła się część jawna (koperty nie zostały otwarte w obecności oferentów), a gmina już 23 lutego zawarła umowę ze zwycięzcą przetargu, naruszając w ten sposób tryb odwoławczy.

To nie wszystko. – Mój przetargowy przeciwnik ustalił miesięczny czynsz na ponad 4,3 tys. zł plus VAT – opowiada pani Joanna. – Moja oferta była niższa. Jednak już po przetargu gmina przeprowadziła z nim tzw. rozmowy uzupełniające. W ich wyniku z 4,3 tys. zł czynszu zrobiło się 2,5 tys. Resztę rozbito na tzw. składniki, czyli koszt ogrzewania, prądu. To nie w porządku.

Prokuratura sprawą się zajęła, ale ostatecznie postępowanie umorzyła. Kobieta jednak zamierza sprawe skierować do sądu.

Co na to władze gminy? – Z tym było już duże zamieszanie – martwi się Wiesław Kostrubiec, zastępca wójta. – Przesłuchiwała nas prokuratura, byli kontrolerzy RIO. Nic nie wykryto. Teraz sprawa ma trafić do sądu gospodarczego. Naprawdę trudno to komentować.

Wicewójt zapewnia jednak, że wszystkie procedury były zachowane.

– Ogłoszenia o przetargu znalazły się na naszych tablicach informacyjnych i m.in. w biuletynie – mówi. Przyznaje, że umowa z nowym dzierżawcą podpisana została trochę za wcześnie. – Ale to pod presją mieszkańców – twierdzi. – Gdy ta pani przegrała przetarg, z dnia na dzień wyprowadziła ośrodek z Podhorzec do Tomaszowa. Zabrała personel i sprzęt. A miejscowi chcieli się leczyć.

Joanna Czechońska prowadzi teraz ośrodek zdrowia w Tomaszowie Lub. Jednak na jego drzwiach powiesiła tablicę z napisem „NZOZ w Podhorcach, medycyna rodzinna, stomatologia”. – Mam do tego prawo – uważa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
stolik brydzowy
eryk
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stolik brydzowy
stolik brydzowy (29 lipca 2009 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zrobili cie na cacy i wyszo im o polowe taniej
Rozwiń
eryk
eryk (29 lipca 2009 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz już wiem dlaczego ten ośrodek ma w nazwie Podhorce. To dziwnie wygląda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!