piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Sekretarz zostanie wiceprezydentem

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Tomasz Kossowski, dotychczasowy sekretarz Urzędu Miasta w Zamościu zostanie drugim wiceprezydentem.

Oficjalnie ta nominacja zostanie ogłoszona radnym na dzisiejszej sesji RM.

- Pan prezydent Marcin Zamoyski zaproponował mi takie stanowisko i je przyjąłem - mówi Kossowski. - Przyjmę obowiązki wiceprezydenta już w listopadzie.

Kossowski sprawował w zamojskim magistracie funkcję sekretarza. Był też szefem Biura Zarządzania Funduszami Zewnętrznymi. To właśnie ta "jednostka” przygotowuje wnioski o pozyskiwanie funduszy strukturalnych oraz nadzoruje m.in. dokumentację projektową poszczególnych projektów, finansowanych głównie przez UE.

Biuro kierowane przez Kossowskiego pozyskało już dla Zamościa ze źródeł zewnętrznych ponad 80 milionów zł, m.in. na rewitalizację zabytkowej Starówki. Projekty są napisane na kolejnych 60 mln zł. A będzie jeszcze więcej.

Dlatego radni na temat nowego stanowiska sekretarza od inwestycji są wyjątkowo zgodni.

- To naprawdę świetna decyzja - cieszy się Wiesław Nowakowski, radny SLD. - Teraz pan Kossowski jako wiceprezydent będzie zajmował się głównie pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Wzrosną jego kompetencje i jego praca stanie się bardziej efektywna. Odpadną mu zajęcia związane z organizacją urzędu. Zajmie się tym nowy sekretarz.

Krzysztof Zwolan, wiceszef zamojskiej RM także jest zadowolony. - Prezydent zwołał zebranie szefów klubów radnych i pytał nas o opinię na temat tej nominacji - mówi. - Byłem za. Od dawna powinien działać taki wiceprezydent od inwestycji. Pan Kossowski świetnie zna się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych i doskonale nadaje się na takie stanowisko.

To nie wszystko. - Dzięki tej nominacji przewodniczącemu zamojskiej RM, Janowi Matwiejczukowi odpadnie pretekst na wnioskowanie nowych podwyżki dla prezydenta - śmieje się Zwolan. - Przestanie mówić, że pan Zamoyski pracuje za dwóch.

Funkcję wiceprezydenta pełni już w zamojskim UM Iwonna Stopczyńska. Kto zostanie nowym sekretarzem? Jeszcze nie wiadomo.

- Sekretarza powołują radni - tłumaczy Zwolan. - Musi to być doświadczony urzędnik. Oczywiście odpowiednia osoba zostanie wyłoniona w drodze konkursu. O tym będziemy także mówić na najbliższej sesji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maksimus
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maksimus
maksimus (27 października 2008 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie jakiś słuszny wybór. Myślę, że ten człowiek zna się na gospodarce i rozprawi się z niektórymi z panów w UM.. Mam głównie na myśli ZGL. Ktoś, kto choć trochę zna się na gospodarce i ma trochę oleju w głowie ten twór rozwali. Panie Kossowski zbadaj pan co się tam dzieje i zacznij działać! Wierzę w pana!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!