piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności trafiła w ramach robót publicznych. Twierdzi, że pracę znalazła bez protekcji wicestarosty hrubieszowskiego. To samo mówi ten ostatni.

Po tym jak wyszło na jaw, że sześcioro dzieci pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie otrzymało w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności naciągane orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, starosta hrubieszowski odwołał cały pięcioosobowy skład zespołu. Ich miejsce zajęły cztery nowe osoby, w tym dwoje lekarzy. Jak się nam udało ustalić, od niedawna pracę w tej jednostce znalazła również bezrobotna z Werbkowic, która pół roku temu przez kilka dni przesiadywała w gabinecie wicestarosty, żądając od Mariana Grabika posady, którą miał jej obiecać podczas kampanii wyborczej.
Grabik startował do Rady Powiatu z Samoobrony. – Zaangażowałam się w jego kampanię, jeździłam nie tylko na spotkania przedwyborcze, ale i organizowane przez Samoobronę blokady dróg – powiedziała nam w sierpniu znajoma wicestarosty (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). – Wydawałam pieniądze na paliwo, ale myślałam, że to mi się zwróci, bo Grabik obiecywał, że jeśli wygra, załatwi mi pracę. Na obiecankach wszystko się skończyło.
Mieszkającemu w Werbkowicach Grabikowi nie tylko udało się wejść na jesieni 2002 r. do Rady Powiatu, ale wkrótce został wybrany na starostę (na tym stanowisku był ponad rok – red.). O swojej krajance, która pomagała mu w kampanii wyborczej, zapomniał. Dlatego kobieta postanowiła się przypomnieć, okupując w lecie jego gabinet. Czy blokada przyniosła efekt? – W Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności zatrudniono mnie na czas określony. Wicestarosta nie miał z tym nic wspólnego – zapewnia werbkowiczanka.
Zadzwoniliśmy do wicestarosty.
• Czy załatwił pan pracę bezrobotnej z Werbkowic (podaliśmy nazwisko)?
– Nigdy! – usłyszeliśmy od Mariana Grabika, który wyraźnie zdenerwował się naszym pytaniem.
Przypomnijmy, że odrębnym zarządzeniem starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa powołał do składu Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności żonę wicestarosty Grabika, która jest lekarzem laryngologiem i prowadzi w Werbkowicach Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!