czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Specjaliści od przeszczepów spotkają się w Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2009, 09:20
Autor: (lew)

Setka specjalistów z zakresu transplantologii z całego kraju przyjedzie w weekend do Zamościa na szkolenie. Tematami wiodącymi będą ogólne i szczegółowe kryteria kwalifikacji dawców, warunki pobrania, transportu i przechowywania tkanek i komórek oraz istotne reakcje niepożądane.

– Prelegenci przyjadą z różnych ośrodków w kraju, m.in.: Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Poznaniu, Lublinie i Katowicach, Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

W szkoleniu, które rozpocznie się w niedzielę w Hotelu Artis i potrwa do wtorku, weźmie też udział koordynator Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej "Polgraft”.

Program na lata 2006–2009 dotyczy problemu leczenia schyłkowej niewydolności narządów i niektórych chorób krwi za pomocą przeszczepiania narządów i komórek krwiotwórczych oraz stosowania w celach leczniczych przeszczepów tkankowych i komórkowych.

Organizatorem szkolenia jest Bank Tkanek Oka w Lublinie wraz z Kliniką Okulistyki Uniwersytetu Medycznego – Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!