Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 grudnia 2013 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Sprawa prezydenta Zamoyskiego u ministra

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
1 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Sprawą prezydenta Zamościa zajmie się teraz minister administracji i cyfryzacji. O jego opinię poprosił wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim od wakacji trwa postępowanie w sprawie działalności gospodarczej Marcina Zamoyskiego.

Na początku października biuro wojewody ponownie wystąpiło do prezydenta z prośbą o uściślenie wyjaśnień. Do urzędu trafiła nowa opinia prawna, która, jak powiedział doradca wojewody, "rzuca nowe światło na sprawę”.

– Mając na względzie prawidłowe wykonywanie funkcji organu nadzoru, wojewoda lubelski zwrócił się do ministra administracji i cyfryzacji o zajęcie stanowiska w sprawie – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Przypomnijmy. Centralne Biuro Antykorupcyjne chce odwołania Marcina Zamoyskiego. Według Biura, prezydent mając ogromny majątek ziemski, naruszył zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia swojej funkcji.

Zamoyski w kolejnych latach wpisywał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Problem w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha.

Według CBA, prezydent naruszył tzw. ustawę antykorupcyjną. Biuro wysłało pismo do wojewody lubelskiego.

Chce, żeby wezwał radnych do usunięcia prezydenta. Jeśli tego nie zrobią, to ma sama wygasić jego mandat.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . . 

Avatar
Gość / 4 stycznia 2014 o 09:50

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonu
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Wojciech Wygodny / 3 stycznia 2014 o 23:09

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Co mu okradli? Obszar pod zabudowe "Delii"? Zakladow Miesnych? POM? Zakladow Drzewnych?Co mu okradli i kto?Wielu niehrabich potracilo swoje majatki bez szans na odzyskanie, nie tak jak hrabia.A co z wywlaszczeniami podpisanymi przez niego?Jak to wytlumaczysz?Moze tak, ze jemu wolno bylo?Tym ludziom sie nie nalezalo?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2014 o 09:55

Tu zarabiam pieniądze  http://fw.pl/cashforyou . To łatwe i całkiem zyskowne!
Doradca Piotr.

Avatar
wieslaw / 31 grudnia 2013 o 17:31

Tak to juz jest, jak sie ma przyjaciol takich jak Michnik, Walesa, Kurpn czy juz niezyjacy Gieremek.Oni stworzyli dzisiejszy "dobrobyt" w Polsce, a pan prezydent stworzyl miejsca pracy w blisko 70-cio tysiecznym miescie w supermarketach.Rece opadaja sledzac dokonania tego pana poslugujacego sie obronnym I utartym powiedzeniem uzywanym przez "...ei","duze zaklady nie wytrzymaly transformacji".Smiechu warte.Transformacja w Polsce+ okradanie majatku panstwowego.Nigdzie indziej tego nie bylo.Nie bylo w Czechach, Wegrzech, Rumunii, tylko w Polsce.Wont !!!!!!

Avatar
Jan / 31 grudnia 2013 o 15:02

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo póki co nikt jak właściciel o swoje nie zadba.

Gdy różne "hetki-pętelki" rwały co się da;swoje i nie swoje/chętki na Wilanów albo chociaż obrazy/,

pałacyki odbudowane od podstaw przez państwo,śp.Jan jako jedyny ze szlachty zrzekł się prawa własności do pałaców w wielu miastach Polski zostawiając sobie skrawek Ordynacji z browarem i Kozłówką.Niech ci widzący Marcina w cajgowych porciętach,z wyciągniętą ręką wskażą choćby jedną,podobną postawę patriotyczną. I mieszkańcom tu ewentualną winę w referendum roztrząsać a nie zawistnym fornalom i parobkom chwilowo u steru państwa bo pók... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2013 o 10:24

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/sygnaltelefonu
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
wuja / 29 grudnia 2013 o 21:06

Zaklady "Delia"-wyburzyc !

WZM-ot - zamknac!

POM - wyburzyc!

Zaklady Miesne - wyburzyc!

Zaklady Drzewne - wyburzyc!

Cukrownie Klemensow - wyburzyc!

KS Hetman - zlikwidowac!

Do realizacji!

Podpisano na pocztkach panowania -Wojewoda Zamojski M.Z.

Poznie podpuisano jako prezydent Miasta M.Z.

Ma tak byc I nie mindlic !

Avatar
tabaluga / 29 grudnia 2013 o 18:52

I jest sympatykiem  sieci marketow biedronka i lidl

Avatar
lubelak / 29 grudnia 2013 o 08:40

Zamoyski nic nie ukradł, to jemu ukradli. Paranoja!!!

Avatar
:) / 29 grudnia 2013 o 08:00

Przekręt, to przekręt. Każdy powinien ponieść konsekwencje.

Trudny wybór zatem:

zachować twarz, czy na siłę, nie bacząc na własny honor i poczucie godności, starać się utrzymać na stanowisku . . . 

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!