środa, 29 marca 2017 r.

Zamość

Sprawca wypadku popełnił samobójstwo


We wtorek rano w Izbie Wytrzeźwień w Zamościu popełnił samobójstwo 58-letni Bolesław Z.
Jak udało nam się ustalić, Bolesław Z. to emerytowany policjant. Poprzedniego dnia spowodował wypadek drogowy w Suchowoli (gm. Adamów). Kierując po pijanemu samochodem tico, zjechał na lewe pobocze i potrącił kobietę z dzieckiem. 3-letnia dziewczynka doznała obrażeń głowy, a jej 54-letnia babcia pęknięcia czaszki i stłuczenia mózgu. Nieprzytomną kobietę przewieziono wraz z dzieckiem do szpitala w Zamościu. Obie udało się uratować.

U sprawcy wypadku stwierdzono ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany, ale jego stan nie pozwalał na przesłuchanie. Umieszczono go więc w izbie wytrzeźwień. Rano pracownicy placówki odkryli, że mężczyzna powiesił się na prześcieradle, które zaczepił na osłonie oświetlenia.
Mirosław Buczek, szef Prokuratury Rejonowej w Zamościu, powiedział Dziennikowi, że wszczęto śledztwo w tej sprawie. - Na wstępie nie stwierdzono żadnych zaniedbań ze strony pracowników izby wytrzeźwień. Z zabezpieczonych dokumentów wynika, że pensjonariusze byli pilnowani prawidłowo, ale podkreślam, że to dopiero początek śledztwa. Mężczyzna powiesił się przed godz. 7. Pracownicy zauważyli to nieomal natychmiast. Wezwali pogotowie. Karetka przyjechała błyskawicznie. Wszyscy mieli nadzieję, że mężczyznę uda się jeszcze odratować - mówi prokurator Buczek. (zsaw)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24