niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Stok narciarski wystawiony na sprzedaż. Czy da się na tym zarobić?

Dodano: 5 marca 2016, 16:26

Już dwóch kolejnych przedsiębiorców wycofało się z dzierżawy stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie w Chełmie. Teraz w ich ślady poszedł właściciel stoku Chełmowa Góra w Krasnobrodzie. Swój obiekt wystawił na sprzedaż. Zapewnia, że można na nim zarobić.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Dzierżawców Kumowej Doliny zniechęciły ciepłe zimy. Kolejne sezony jedynie generowały straty. Augustyn Zaśko, właściciela wyciągu w Krasnobrodzie, zastrzega, że w jego przypadku zadecydowały inne względy.

– Stok w Chełmowej Górze ma potencjał. Jestem przekonany, że administrowany przez młodych, rzutkich przedsiębiorców może przynieść wymierne dochody – mówi Zaśko. – Tym bardziej, że wciąż są możliwości pozyskania unijnego dofinansowania. Ja nie mam już na to siły i czasu.

Stok narciarski Chełmowa Góra w Krasnobrodzie to działka o powierzchni 4,5 ha. Do wzięcia jest też wyciąg narciarski Polsport, ratrak, urządzenia do sztucznego zaśnieżania, zbiornik na wodę i pompę z dwoma armatkami oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

– Niemal codziennie kontaktują się ze mną potencjalni kupcy – przyznaje Zaśko. – Tego rodzaju transakcje wymagają jednak czasu i zanim ostatecznie zostaną sfinalizowane może upłynąć nawet pół roku.

Z właścicielem kontaktowali się także urzędnicy z gminy Krasnobród.

– Przyznaję, że osobiście namawiałem pana Zaśko do sprzedaży stoku – mówi Kazimierz Gęśla, sekretarz gminy. – Oczekujemy, że znajdzie poważnego inwestora z nowymi pomysłami. Ze swojej strony jesteśmy otwarci na współpracę i pomoc, oczywiście w granicach naszych możliwości. W relacji z panem Zaśko tej współpracy nam brakowało.

Gęśla przekonuje, że stok narciarski po odpowiednim zagospodarowaniu może funkcjonować całorocznie. To wspaniały punkt widokowy i wymarzony teren także dla branży hotelarskiej. Urzędnicy zapowiadają, że ewentualny inwestor może liczyć na ulgi podatkowe, zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego oraz pośrednictwo w pertraktacjach z właścicielami sąsiednich działek. W swoim obecnym kształcie Chełmowa Góra zajmuje zbyt małą powierzchnię, by stok mógł funkcjonować zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami narciarzy.

Gość
Narty
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2016 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyciąg sprzedał Pan Marek P. Burmistrz i Jego zastępcą Janusz O.
Rozwiń
Narty
Narty (8 marca 2016 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Gęśla przekonuje, że stok narciarski po odpowiednim zagospodarowaniu może funkcjonować całorocznie"Hehe dobre. ewenement na skalę Polski, a kto wie może i Europy...Jak się uda wpadam w połowie lipca na narty

jest na Litwie w Druskiennikach Snow Arena cały rok można jeździć na nartach w lipcu też

Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2016 o 23:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może ktoś wie , który to burmistrz i za ile sprzedał?

Nie wiem kto sprzedał wyciąg, ale wiem kto sprzedał działkę nad zalewem.

Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2016 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ktoś wie , który to burmistrz i za ile sprzedał?
Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2016 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupi to tylko głupi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!