poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Strażnicy wejdą na przejścia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2001, 20:33
Autor: (zsaw)

Przez które ulice dzieciaki mogą chodzić zupełnie bezpiecznie? Najwięcej osób przeprowadzających najmłodszych uczniów przez przejścia dla pieszych jest w Biłgoraju oraz małych gminach przy ruchliwej drodze krajowej E-17. Z pomocy ulicznych strażników w ogóle nie korzysta Hrubieszów. Niewiele lepiej jest w pozostałych miastach regionu.

W Tomaszowie Lubelskim strażnik będzie pracował tylko przy SP nr 3. Waldemar Kołcun z tomaszowskiego Urzędu Miejskiego wyjaśnił, że o zatrudnianiu takich osób każda ze szkół decyduje samodzielnie, bo to one ponoszą przeważającą część kosztów. Tylko część pieniędzy, w ramach robót interwencyjnych, przekazuje Powiatowy Urząd Pracy. Podobna sytuacja jest w Zamościu. Jedynie ''dwójka'' od lat zatrudniała dwie osoby, które pomagały najmłodszym uczniom przechodzić przez ul. Lwowską. Jan Obszański, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Zamościu zapewnia, że sytuacja nie zmieni się też w tym roku szkolnym, mimo że urząd pracy ma mocno okrojone środki na ten cel.
Znacznie lepiej jest w Biłgoraju, gdzie strażnicy pracują na trzech przejściach. Po wnioskach rodziców planowano zatrudnienie jeszcze jednego człowieka, ale PUP odmówił pieniędzy. - W tej sytuacji Zarząd Miasta uznał, że weźmie problem na swoje barki, ale zatrudni tylko trzy osoby, które będą czuwać na dotychczas strzeżonych przejściach do szkół nr 1 i nr 2 - powiedział nam Czesław Świta z UM.
Zamojski urząd pracy sfinansuje w tym roku zatrudnienie strażnika na przejściu dla pieszych w Starym Zamościu. Jednak do końca br. etat będzie finansowała gmina.
Stary Zamość to jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinków drogi: Lublin-Zamość wiodącej do granicy państwa. Podobnie jest w Krynicach. W obu tych miejscowościach pomoc strażników jest konieczna. Być może zasługą strażników jest to, że w ostatnich latach na Zamojszczyźnie żadne dziecko nie ucierpiało w drodze do szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!