czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Zamość

Susiec: Wójt nie otrzymał absolutorium

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2008, 17:14
Autor: Bogdan Nowak

W gminie Susiec wrze. Na ostatniej sesji radni nie udzielili wójtowi absolutorium.

Teraz będą musieli podjąć decyzję czy zwołać referendum w sprawie jego odwołania. Wójt nie zamierza składać broni. Zapowiada, że na przewodniczącego rady poskarży się do prokuratury.

- Mamy zastrzeżenia do stylu pracy wójta i pod tym względem oceniliśmy go podczas głosowania - tłumaczy Zbigniew Naklicki, przewodniczący Rady Gminy Susiec. - Wójt nas o niczym, co się dzieje w urzędzie, nie informuje, a o jego decyzjach dowiadujemy się z mediów. Na komisjach nas lekceważy. Przykre.

Lista zarzutów wobec wójta jest jednak dłuższa. - Bo są w budżecie niejasne pozycje - mówi Mieczysław Watrak, radny z Oseredka. - Na przykład ok. 18 tys. zł. wydano na uroczystości patriotyczno-religijne. Nie udało mi się dowiedzieć, skąd tak wysoka kwota. Gmina też m.in. kiepsko sobie radzi z pozyskiwaniem zewnętrznych środków oraz opłat od kół łowieckich.

Jednak jedną z najważniejszych spraw dzielących radnych i wójta jest finansowanie gabinetu rehabilitacyjnego przy miejscowym NZOZ. Do tej pory szły na niego pieniądze z tzw. profilaktyki antyalkoholowej gminy. Wójt je wstrzymał, bo uznał, że gabinet ma z taką działalnością... niewiele wspólnego. - Radni podjęli decyzję o takim finansowaniu i wójt powinien to uszanować - tłumaczy Watrak. - Z tym wójtem nie da się jednak współpracować.

Podobnie uważa 7 innych radnych, którzy na ostatniej sesji głosowali przeciwko udzieleniu Kawie absolutorium. 6 innych stoi jednak za wójtem murem. - Powiem panu o co w tym wszystkim chodzi, ale pod warunkiem, że napiszecie prawdę - mówi Jerzy Pardus, radny z Kunek. - Na sesji nie było argumentów, dyskusji, nie wskazano żadnych nieprawidłowości. Kilku radnych uznało, że wójt jest spoza ich środowiska i konsekwentnie mu przeszkadzają. O to chodzi.

- Nie mogłem głosować przeciwko wójtowi, bo moi wyborcy go mocno popierają - tłumaczy tymczasem Roman Kawka, radny Łuszczacza i Róży. - Jestem ich przedstawicielem. Gdybym był przeciwko absolutorium, nie wpuścili by mnie do wsi.
Za kilka dni radni będą musieli zdecydować czy podjąć decyzję o zwołaniu referendum w sprawie odwołania wójta, czy nie.

Co na to wszystko Franciszek Kawa? - Na sesji nie padły żadne zarzuty pod moim adresem więc trudno się do nich ustosunkować - mówi. - Budżet był wykonany prawidłowo i to w 98. procentach. Opinia komisji rewizyjnej rady też była pozytywna. A ja robię przecież co mogę dla tej gminy... I trudno będzie mnie odwołać. Ze względów proceduralnych. Uchwała na temat udzielenia absolutorium nie zyskała poparcia. Ale powinna zostać podjęta druga, na temat jego "nie udzielenia”. Tego radni zaniechali. Zawiadomię o tym prokuraturę, bo uważam, że nasz przewodniczący naruszył przepisy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~darek~
olo
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~darek~
~darek~ (12 maja 2008 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Franku,trzymaj się mocno jesteśmy z Tobą .Trzeba wreszcie pokonać grupe wzajemnej adoracji-pamiętaj zawsze o kulturze i turystycznym rozwoju tej gminy.Wszystko to co zacząłeś robić idzie w dobrym kierunku a ci co przeszkadzają trzeba im wskazać kierunek na Kamczatkę /niech znajdą to na mapie to może przez moment zastanowią się nad swoim życiem/-TA GMINA JEST też MIEJSCEM DLA światłych LUDZI.Pozdrawiam serdecznie Dariusz P.
Rozwiń
olo
olo (12 maja 2008 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójt jest z zewnątrz i starej "paczce" to przeszkadza. Choćby im nieba przychylił zawsze będzie źle.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!