Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 grudnia 2015 r.
17:14

Sylwester w Zamościu z zakazami w tle

Autor: Zdjęcie autora ask
0 16 A A

Zakaz picia alkoholu, używania wulgarnych słów i fajerwerków oraz możliwość legitymowania i przeszukiwania mieszkańców – takie są obostrzenia dotyczące miejskiego sylwestra w Zamościu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

31 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu o godzinie 21.00 rozpocznie się impreza, którą poprowadzi Skiba. Chwilę później z Fireshow wystąpi Teatr Ognia „Utopia”. O 21.30 koncert da „Exaited”. W programie znajdą się także konkursy dla publiczności i oczywiście występ tegorocznej gwiazdy – zespołu Big Cyc. Stary rok pożegna pokaz laserów, a nowy przywita pokaz ogni sztucznych.

Żeby wziąć udział w imprezie i nie być niemile zaskoczonym, warto najpierw zapoznać się z regulaminem miejskiego sylwestra. Czytamy w nim m.in., że osoby bawiące się na miejskiej imprezie nie będą mogły używać petard i fajerwerków. Wzorem innych miast zabronione jest także wnoszenie szklanych pojemników i rzucanie butelkami, ale także… wznoszenie toastów napojami alkoholowymi. Organizatorzy zakazują także używania wulgarnego i obraźliwego słownictwa, hałasowania, śmiecenia, nieuzasadnionego zajmowania miejsc w ciągach komunikacyjnych oraz zasłaniania twarzy lub innego maskowania uniemożliwiającego identyfikację przez policję, czy służby porządkowe. Gdyby ktoś chciał założyć na wieczór maskę karnawałową rodem z Wenecji, musi więc z tego zrezygnować.

Duże uprawnienia mieć będą mieli pracownicy ochrony. Podczas Sylwestra będą mogli oni legitymować każdego uczestnika imprezy (warto wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem) oraz przeglądać zawartości jego bagaży i… odzieży. Osoby odmawiające kontroli (bagażu i odzieży) oraz odmawiające wylegitymowania się dokumentem z fotografią nie będą wpuszczane na imprezę lub zostaną z niej wyproszone. Podobnie zresztą jak osoby nietrzeźwe lub zakłócające porządek.

Sponsorami miejskiego Sylwestra będą Zamość – Twierdza Otwarta, PGK sp. z o.o w Zamościu, Artis Hotel&Spa, Hotel Mercure Zamość Stare Miasto, Hotel Renesans. Samo miasto na impreze przeznaczy około 100 tys. zł – poinformowano nas w Wydziale Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość.

Zakaz fajerwerków

Wojewoda lubelski wydał rozporządzenie w sprawie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego od 21 grudnia do końca stycznia. Używanie fajerwerków w tym okresie będzie podlegało karze przewidzianej w kodeksie wykroczeń. Zakaz nie będzie obowiązywał 31 grudnia i 1 stycznia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
? / 21 grudnia 2015 o 15:09

co wy sie tego różańca czepiliście? jak sie komuś nie podoba to nie musi do kościoła chodzic czw wierzyc w Boga, jehostwo czy koran na pewno bedą dla niego lepsze...

Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 22:13
Zapraszamy z różańcami.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 22:12
oprócz dowodu trzedba zabrać modlitewnik ewentualnie różaniec
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 21:50
Zamosc ma lepszego sylwka i lubelakom zal dupe sciska
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 19:52
Czy jest dziwne, że w tłumie ludzi, często rodzin z dziećmi zakazuje się używania petard i obraźliwych słów ? Nie sądzę, żeby ochrona interweniowała gdy ktoś będzie się kulturalnie zachowywał ...czy nawet chciał po północy wypić szampana. Co z Was za redakcja ? Wstyd! !
Avatar
:) / 19 grudnia 2015 o 19:16

Panie Wnuk!!! Więcej poparcia i finansów dla młodzieży. Na obecną chwilę to oni promują Zamość. I to już od paru lat. Pozdrawiam Chłopaków z Zamojskie Nowe Miasto..


Panie Wnuk!!! Więcej poparcia i finansów dla młodzieży. Na obecną chwilę to oni promują Zamość. I to już od paru lat. Pozdrawiam Chłopaków z Zamojskie Nowe Miasto..

chłopaki są w agencjach towarzyskich a to są młodzi wilcy :P

chłopaki są w agencjach towarzyskich a to są młodzi wilcy :P

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 19:14
to jest zamosć :p podobno tez będzie zakaz szybkiego oddychania żeby smogu w zamosciu nie było:)
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 18:29
a śpiewać będzie można?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 18:08
Wolno mieć RÓŻANIEC ????
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 15:34
To pierdolić taki sylwester. Lepiej wypić w domu.
Avatar
? / 21 grudnia 2015 o 15:09

co wy sie tego różańca czepiliście? jak sie komuś nie podoba to nie musi do kościoła chodzic czw wierzyc w Boga, jehostwo czy koran na pewno bedą dla niego lepsze...

Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 22:13
Zapraszamy z różańcami.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 22:12
oprócz dowodu trzedba zabrać modlitewnik ewentualnie różaniec
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 21:50
Zamosc ma lepszego sylwka i lubelakom zal dupe sciska
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 19:52
Czy jest dziwne, że w tłumie ludzi, często rodzin z dziećmi zakazuje się używania petard i obraźliwych słów ? Nie sądzę, żeby ochrona interweniowała gdy ktoś będzie się kulturalnie zachowywał ...czy nawet chciał po północy wypić szampana. Co z Was za redakcja ? Wstyd! !
Avatar
:) / 19 grudnia 2015 o 19:16

Panie Wnuk!!! Więcej poparcia i finansów dla młodzieży. Na obecną chwilę to oni promują Zamość. I to już od paru lat. Pozdrawiam Chłopaków z Zamojskie Nowe Miasto..


Panie Wnuk!!! Więcej poparcia i finansów dla młodzieży. Na obecną chwilę to oni promują Zamość. I to już od paru lat. Pozdrawiam Chłopaków z Zamojskie Nowe Miasto..

chłopaki są w agencjach towarzyskich a to są młodzi wilcy :P

chłopaki są w agencjach towarzyskich a to są młodzi wilcy :P

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 19:14
to jest zamosć :p podobno tez będzie zakaz szybkiego oddychania żeby smogu w zamosciu nie było:)
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 18:29
a śpiewać będzie można?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 18:08
Wolno mieć RÓŻANIEC ????
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 15:34
To pierdolić taki sylwester. Lepiej wypić w domu.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 0 0

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 45 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 4 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.