Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 lutego 2010 r.
9:52
Edytuj ten wpis

Szczebrzeszyn: Wyremontowane liceum czeka na nowych uczniów

Autor: Zdjęcie autora (gat)
0 4 A A

Liceum Ogólnokształcące im. Zamoyskich w Szczebrzeszynie to szkoła z historycznymi tradycjami. Od ubiegłego roku wypiękniała nie do poznania. Teraz czeka na nowych uczniów, bo w w tym roku szkolnym nabór wypadł kiepsko i powstała tylko jedna klasa pierwsza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przyczyną tego może być niż demograficzny albo bliskość szkół w Zamościu. Możliwe, że rodzice uczniów nie są świadomi, że w pobliżu ich miejsca zamieszkania jest tak dobra i bezpieczna szkoła, jak nasze liceum – mówi Zygmunt Bielecki, dyrektor LO.

Podkreśla, że zdawalność matur w tej szkole jest jedną z największych w województwie lubelskim ( wyniosła ostatnio 98 procent). – Egzaminu maturalnego nie ukończył tylko jeden uczeń. U nas wszyscy kończą szkołę. Nawet ci ze słabszymi wynikami – podkreśla dyrektor.

Od września w szczebrzeskim ogólniaku planowane jest nauczanie ukierunkowane m.in. biologiczno-medyczne, dziennikarsko-humanistyczne, językowo-europejskie, sportowo-turystyczne. Ma też powstać klasa przygotowującą do pracy w służbach mundurowych.

Poza tym, w zeszłym roku budynek przeszedł gruntowny remont. Wymieniony został dach i wyremontowana elewacja zewnętrzna. W Sali gimnastycznej jest nowy parkiet i ściany. Całość kosztowała 300 tys. zł, a 100 tys. dało na ten cel Ministerstwo Edukacji Narodowej. W planach jest jeszcze monitoring.

Szkoła prowadzi również schronisko. Jego budynek jest sukcesywnie remontowany, a pokoje na nowo wyposażane.

– W czasie wakacji cieszy się ono dużym zainteresowaniem turystów – podkreśla Bielecki. – W roku prawie wszystkie pokoje zostały już zarezerwowane. Od czerwca do sierpnia nie ma już miejsc.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kacha / 6 listopada 2011 o 16:42
Moim zdaniem uczniowie, którzy są zainteresowani nauką mają tu duże możliwości do rozwoju. Nauczyciele zachęcają do udziału w konkursach i pracują z uczniami indywidualnie. Niewiele osób chodzi tu na korki a na pewno nie do swoich nauczycieli. Można się rozwijać pod kontem wokalnym,dziennikarskim i językowym. Jak się chce poznać prawdziwą opinię o szkole trzeba porozmawiać z dobrymi uczniami. Bo ci z dopuszczającymi nie są zadowoleni z żadnej szkoły albo uciekają do Zamościa i opowiadają bajki po Szczebrzeszynie.
Nauczyciele są różni, jak w każdej szkole. Trzeba w końcu mieć o nich trochę wspomnień.
Obalmy ten mit, że to zła szkoła.Nie wiem dlaczego się jej tak psuje opinię. Ja ją niedawno ukończyłam i nie wyobrażam sobie lepszej.
Moim zdaniem uczniowie, którzy są zainteresowani nauką mają tu duże możliwości do rozwoju. Nauczyciele zachęcają do udziału w konkursach i pracują z uczniami indywidualnie. Niewiele osób chodzi tu na korki a na pewno nie do swoich nauczycieli. Można się rozwijać pod kontem wokalnym,dziennikarskim i językowym. Jak się chce poznać prawdziwą opinię o szkole trzeba porozmawiać z dobrymi uczniami. Bo ci z dopuszczającymi nie są zadowoleni z żadnej szkoły albo uciekają do Zamościa i opowiadają bajki po Szczebrzeszynie.
Nauczyciele są różni,... rozwiń
Avatar
patrycja / 29 września 2011 o 22:20
Ogólnie szkoła bez rewelacji, niski poziom języków. Lepiej wybierać zamojskie szkoły.
Avatar
~monika~ / 9 lutego 2010 o 18:46
Ja pamietam LO jeszcze z początku lat 90-tych(zaczynałam SN), KADRA PEDAGOGICZNA BYŁA SUPER, jeżkyak polskiego przez jeden rok uczyła mnie Pani Godzisz...starsza Pani z superanckim poczuciem humoru a póxnioej Pani Joanna Popielec i tez bardzo miło wspominam...niezapomniana matematyka z Panem Kadłubowskim Jarosławem...ech fajne czsy, no jezyk rosyjski z Panią Nataszą Mielnik:)))))))) a muzyka z Panem Bulak....szkoła była super...taka z tradycjami...dobrze sie o Niej mówiło w ówczesnym województwie zamojskim, dwa lata temu byłam przejazdem w Szczebrzeszynie, łezka się w oku zakrećiła...mieszkałam w starym internacie przy szkole...to była dopiero lekcja przetrwania...pozdrawiam
Ja pamietam LO jeszcze z początku lat 90-tych(zaczynałam SN), KADRA PEDAGOGICZNA BYŁA SUPER, jeżkyak polskiego przez jeden rok uczyła mnie Pani Godzisz...starsza Pani z superanckim poczuciem humoru a póxnioej Pani Joanna Popielec i tez bardzo miło wspominam...niezapomniana matematyka z Panem Kadłubowskim Jarosławem...ech fajne czsy, no jezyk rosyjski z Panią Nataszą Mielnik:)))))))) a muzyka z Panem Bulak....szkoła była super...taka z tradycjami...dobrze sie o Niej mówiło w ówczesnym województwie zamojskim, dwa lata temu byłam przejazdem w S... rozwiń
Avatar
wuanna / 4 lutego 2010 o 17:27
Nie ma co liczyć na wieksza liczbe uczniów, to liceum i jego nauczyciele całe lata pracowali sobie na opinie o słabych pedagogach i ich tendencji do "proponowania" uczniom pomocy w postaci płatnych korepetycji. Wiec teraz rodzice wola posłać swoje dziecko do zamojskiej szkoły i zapłacić tylko za bilet miesięczny niż za "pomoc".
Avatar
kacha / 6 listopada 2011 o 16:42
Moim zdaniem uczniowie, którzy są zainteresowani nauką mają tu duże możliwości do rozwoju. Nauczyciele zachęcają do udziału w konkursach i pracują z uczniami indywidualnie. Niewiele osób chodzi tu na korki a na pewno nie do swoich nauczycieli. Można się rozwijać pod kontem wokalnym,dziennikarskim i językowym. Jak się chce poznać prawdziwą opinię o szkole trzeba porozmawiać z dobrymi uczniami. Bo ci z dopuszczającymi nie są zadowoleni z żadnej szkoły albo uciekają do Zamościa i opowiadają bajki po Szczebrzeszynie.
Nauczyciele są różni, jak w każdej szkole. Trzeba w końcu mieć o nich trochę wspomnień.
Obalmy ten mit, że to zła szkoła.Nie wiem dlaczego się jej tak psuje opinię. Ja ją niedawno ukończyłam i nie wyobrażam sobie lepszej.
Moim zdaniem uczniowie, którzy są zainteresowani nauką mają tu duże możliwości do rozwoju. Nauczyciele zachęcają do udziału w konkursach i pracują z uczniami indywidualnie. Niewiele osób chodzi tu na korki a na pewno nie do swoich nauczycieli. Można się rozwijać pod kontem wokalnym,dziennikarskim i językowym. Jak się chce poznać prawdziwą opinię o szkole trzeba porozmawiać z dobrymi uczniami. Bo ci z dopuszczającymi nie są zadowoleni z żadnej szkoły albo uciekają do Zamościa i opowiadają bajki po Szczebrzeszynie.
Nauczyciele są różni,... rozwiń
Avatar
patrycja / 29 września 2011 o 22:20
Ogólnie szkoła bez rewelacji, niski poziom języków. Lepiej wybierać zamojskie szkoły.
Avatar
~monika~ / 9 lutego 2010 o 18:46
Ja pamietam LO jeszcze z początku lat 90-tych(zaczynałam SN), KADRA PEDAGOGICZNA BYŁA SUPER, jeżkyak polskiego przez jeden rok uczyła mnie Pani Godzisz...starsza Pani z superanckim poczuciem humoru a póxnioej Pani Joanna Popielec i tez bardzo miło wspominam...niezapomniana matematyka z Panem Kadłubowskim Jarosławem...ech fajne czsy, no jezyk rosyjski z Panią Nataszą Mielnik:)))))))) a muzyka z Panem Bulak....szkoła była super...taka z tradycjami...dobrze sie o Niej mówiło w ówczesnym województwie zamojskim, dwa lata temu byłam przejazdem w Szczebrzeszynie, łezka się w oku zakrećiła...mieszkałam w starym internacie przy szkole...to była dopiero lekcja przetrwania...pozdrawiam
Ja pamietam LO jeszcze z początku lat 90-tych(zaczynałam SN), KADRA PEDAGOGICZNA BYŁA SUPER, jeżkyak polskiego przez jeden rok uczyła mnie Pani Godzisz...starsza Pani z superanckim poczuciem humoru a póxnioej Pani Joanna Popielec i tez bardzo miło wspominam...niezapomniana matematyka z Panem Kadłubowskim Jarosławem...ech fajne czsy, no jezyk rosyjski z Panią Nataszą Mielnik:)))))))) a muzyka z Panem Bulak....szkoła była super...taka z tradycjami...dobrze sie o Niej mówiło w ówczesnym województwie zamojskim, dwa lata temu byłam przejazdem w S... rozwiń
Avatar
wuanna / 4 lutego 2010 o 17:27
Nie ma co liczyć na wieksza liczbe uczniów, to liceum i jego nauczyciele całe lata pracowali sobie na opinie o słabych pedagogach i ich tendencji do "proponowania" uczniom pomocy w postaci płatnych korepetycji. Wiec teraz rodzice wola posłać swoje dziecko do zamojskiej szkoły i zapłacić tylko za bilet miesięczny niż za "pomoc".
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!