piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Sześć poradni w szpitalu "papieskim” bez kontraktu NFZ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2011, 09:31
Autor: (lew)

W poniedziałek może się okazać, że pacjenci będą zaskoczeni tak samo jak w przypadku zmiany rozkładu
W poniedziałek może się okazać, że pacjenci będą zaskoczeni tak samo jak w przypadku zmiany rozkładu

Nefrologiczna, proktologiczna, gastrologiczna, chorób metabolicznych, chirurgii onkologicznej oraz leczenia wad postawy. Te poradnie zamojskiego szpitala "papieskiego” nie otrzymały kontraktu z NFZ, a to oznacza, że od poniedziałku nie będą przyjmować pacjentów.

Placówka nie otrzymała kontraktu również na wykonywanie badań tzw. kosztochłonnych: USG, Doppler, Duplex, Echo serca, Holter, próby wysiłkowe, próby obciążeniowe, gastroskopia i kolanoskopia.

– Wyniki rozstrzygnięć dokonanych przez NFZ są zaskakujące dla wszystkich – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. – O ile w lecznictwie zamkniętym kontrakt będzie porównywalny do roku poprzedniego, to w specjalistce i ambulatorium jest już gorzej. Kilka poradni nie otrzymało kontraktu, a w części kontrakt jest mniejszy np. o ok. 1/3 czy o połowę.

W poniedziałek może się okazać, że pacjenci będą zaskoczeni tak samo jak w przypadku zmiany rozkładu jazdy na kolei.

– Mam nadzieję, że nonsensy te zostaną poprawione – uważa Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala. – Brak w naszym szpitalu, który jest jednostką wielospecjalistyczną, diagnostyki kardiologicznej czy gastrologicznej jest nie do pomyślenia.

Dyrektor liczy na poprawienie wyników kontraktowania świadczeń. Zamierza na ten temat rozmawiać z dyrektorem lubelskiego oddziału NFZ.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
db
Gość
Basia
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

db
db (2 stycznia 2011 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie - to celowe zagrania z koleją szpitalami itp. zniszczyć i przejąć za grosze ktoś na tym rękę trzyma
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2011 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Polska to kłaj nienołmalny" wyseplenił onegdaj płemieł Tusk. Jaki płemieł, taki płezydent i taki cały rząd. Czyli wszystko się zgadza, wszystko jest nienołmalne, ale nołmalne jest tylko jedno, że kiedyś i płemieł i płezydent tak jak ten niewyleczony chory, który umrze pod płotem dostaną jednakowo łopatą po du..ie i zostanie po nich nołmalny smłód..
Rozwiń
Basia
Basia (1 stycznia 2011 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może zamiast zamykania poradni zamknąć NFZ to było by zdrowsze dla wszystkich ,jednego darmozjada mniej
Rozwiń
olek
olek (1 stycznia 2011 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
problem w tym, że NFZ nie znalazł jakoś tańszej oferty, w tym roku obowiązywał punktowy system oceny, wyłoniono ze 2-3 championów, którzy rzekomo są najlepsi i tylko oni dostaną umowy z NFZ tym samym ogranicza została strasznie liczba placówek, gdzie klient NFZ-pacjent może się leczyć.
Na papierku wszystko się zgadza, będzie niby lepsza obsługa/jakość, bo wygrywający ma standard ISO, czego przegrywający konkurent nie miał, ale ISO to nie wszystko. Gdzie warunki obsługi, podejście lekarza, kolejki do zabiegów ?? Olano Nas pacjentów Całkowicie.
wg mnie oszukani zostali również świadczeniodawcy, kosztem kredytów/inwestycji podnosili standard placówek, sądząc, że w dłuższym okresie się to zwróci dzięki lepszej jakości obsługi świadczeń.
Parę tysięcy placówek zostało odsuniętych od kontraktu z NFZ. Zostali "wybrańcy".

Proszę poczytać odwołania na
www.nfz-lublin.pl/Kontraktowanie/odwolania_ws.aspx
około 700 odwołań zgłoszono, Wrocław czy Poznań, zaledwie z 30, więc tam chyba nie dopiekli tak mniejszym podmiotom chcącym działać na rynku.
Uczeń w szkole już nie pójdzie do dentysty w tym samym budynku, musi jechać do "wybrańca" to jest Wyższy standard i lepsza jakość dla pacjenta ?? gabinet w szkole zostanie zamknięty, punkty dostanie monopolista. Pacjent z Lublina musi jechać na zabieg do Bychawy bo tam jest wybrańca NFZ, placówki z Lublina nie dostały punktów.
Jak 2 oligarchów zamiotło konkurencję to teraz z pacjentami mogą robić co chcą, przez kolejne 3 lata nikt im nie podskoczy, a po tych 3 latach konkurencja sama upadnie bez środków NFZ.
Gdzie tu wolny rynek ?
Może zamknijmy większość sklepów i wskażmy parę Żabek gdzie można zakupy robić ?
Jakość opieki nad pacjentem sama potrafi to monitorować, jak gdzieś krzywdzą, to drugi raz tam nie staniemy i pójdziemy leczyć się gdzie indziej, a teraz brak takiego wyboru, brak konkurencji doprowadzi do spadku jakości świadczeń, zwłaszcza, że prywaciarze będą chcieli jak najwięcej zarobić, kto kto im zabroni/przeszkodzi ?? konkurencja z tylko prywatnymi wysokopłatnymi dla zwykłego zjadacza chleba usługami ??

S K A N D A L

Przykład z małopolski:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/473831,stolica_malopolski_bez_chirurgii_nfz_podpisal_umowe_ze_szpitalem_oddalonym_o_100_km_od_krakowa.html

co to 100km dla Dyrektora NFZ'tu co zgarnia 12 tysięcy premii
http://wyborcza.pl/1,75248,8861001,Prezes_NFZ_ma_gest__Po_12_tys__premii_dla_wszystkich.html
,a Pacjent jak ma dojechać ? a rodzina jak odwiedzić ??
Rozwiń
vlad_de_sade
vlad_de_sade (1 stycznia 2011 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Szpitalu Powiatowym w Puławach kontraktu nie otrzymały poradnie: laryngologiczna, endokrynologiczna, chirurgii dziecięcej, rehabilitacyjna, neurologiczna tylko jedna (były dwie) ortopedyczna tylko jedna (były dwie), logopedyczna, chyba okulistyczna (?) i chyba przeciwgruźlicza, - to są te o których wiem, ponadto są jeszcze przychodnie które nie podpisały konktraktu bo jest za niski. Z tymi wymienionymi to jest ok. 11 przychodni ! Pieszecie o szpitalu w Zamościu bo to takie ajwaj że DżejPiTu jest w nazwie ? Szpital w Puławch zbliza się do 40 mln długu bo NFZ permamentnie nie płaci kolejny rok z rzędu za nadwykonania (m.in.). Zachęcam zainteresujcie się tym tematem. Nie rozmawiajcie tylko z dyrektorem naczelnym: działa doraźnie bez dugoterminowej wizji i zachowawczo aby się nikomu nie narazić. Wyślijcie redaktora. niech pogada z resztą dyrekcji, z ordynatorami i lekarzami. Wszyscy młodzi lekarze po zrobieniu specjalizacji odchodzą. M.in. dlatego też nie ma kontraktów - brak personelu. Inne szpitale korzystają z funduszy, np. Szpital Kolejowy który też jest w trudnej sytuacji przeprowadził termomodernizację i wymianę stolarki. Szpital w Puławach popada w coraz większą ruinę, ocieplono oddzielny budynek pulmonologii i chorób zakaxnych gdzie jest mało pacjentów - będzie można go po swojemu "sprywatyzować" W budynku głównym pacjenci przeziębiają się na oddziałach: przynoszą w zimie koce do uszczelniania okien. To są fakty z pierwszej ręki od pracownika szpitala.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!