niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Test szóstoklasistów 2009 w zamojskich podstawówkach - "Szóstka" najlepsza!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2009, 10:36
Autor: (ak)

Nie mogłem dostać lepszego prezentu na 80-lecie naszej szkoły (jubileusz świętowano przed tygodniem - red) - mówi Artur Waśko, dyrektor SP nr 6 w Zamościu.

Tegoroczny wynik zamojskiej "szóstki”, choć gorszy od uzyskiwanych w latach poprzednich, cieszy całą szkołę bardzo. - Bo nasza średnia to 24,8 pkt (na 40 możliwych - red.), ale przy średniej wojewódzkiej 22,4 wypadamy naprawdę dobrze - uważa dyrektor Waśko.

Na ten wynik zapracowali sobie wszyscy szóstoklasiści z "szóstki”, ale najlepiej spisała się klasa VI a, zdobywając 26,8 pkt. (VI b - 25,1, a VI c - 22,2 pkt.).

Jak co roku, publiczne podstawówki w Zamościu pobił "społeczniak”. Średni wynik Społecznej Szkoły Podstawowej to aż 33,5 pkt. A wśród uczniów ostatnich klas była trójka uczniów, którzy pisząc test nie stracili ani jednego punktu. To Kinga Bojarczuk, Jagoda Pokryszka i Piotr Obszański.

I mimo, że po ogłoszeniu wyników tegorocznego testu w całym kraju podniósł się lament, na zbyt wysoki poziom jego trudności, to w zamojskim "społeczniku” nikt specjalnie nie narzeka.

- Bo w porównaniu z zeszłym rokiem straciliśmy zaledwie jeden punkt - mówi Agnieszka Kowal, wicedyrektor Zespołu szkół Społecznym im. Unii Europejskiej w Zamościu.

Przyznaje, że uczniom tej szkoły jest łatwiej odnosić sukcesy, niż dzieciakom z publicznych podstawówek.

- Mamy mniej liczebne klasy, możliwość zwiększenia liczby godzin z poszczególnych przedmiotów, organizowania zajęć dodatkowych, także w weekendy - wylicza dyrektor Kowal.

Więcej o wynikach zamojskich szóstoklasistów w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego.

Wyniki zamojskich publicznych podstawówek

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu - 24,8 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu - 24,4 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu - 23,00 pkt
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu. - 22,8 pkt
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu - 22,8 pkt
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu. - 21,7 pkt
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu - 21,6 pkt
Zespół Szkół Nr1 w Zamościu. - 20,3 pkt
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
matka
sprawiedliwa
obiektywna
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

matka
matka (31 maja 2009 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie, nauczyciele z szóstki winni zabrać się do roboty, dyrektor tez. I winni mieć na uwadze, że wszystkie dzieci należy uczyć!! Jedno z mich dzieci chodziło do szóstki, drugie chodzi do czwórki i dzięki Bogu - tu nauczyciele uczą WSZYSTKIE dzieci
Rozwiń
sprawiedliwa
sprawiedliwa (31 maja 2009 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może trzeba przestać szukać dziury w całym , usprawiedliwiać się środowiskiem czy też konkursami, a zabrać się do pracy i zacząć uczyć WSZYSTKIE dzieci , a nie tylko te zdolne.A tak po prawdzie to chyba ta ,, szóstka" już kilka razy miała najwyższe wyniki na sprawdzianie- to chyba nie jest przypadek???? Proponuję zająć też się innymi szkołami - tymi co mają od lat bardzo słabę wyniki i notowania
Rozwiń
obiektywna
obiektywna (31 maja 2009 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoła szóstka jest w środowisku, w któym zauważa się najmniej dzieci z patologicznych rodzin. Wynik testu tejże szkoły bardzo, bardzo mało różni się od wyniku SP 4, która na przestrzeni kilku lat była na pierwszym bądź drugim miejscu, a laureatów konkursów przedmiotowych miała zdecydowanie więcej. Wilelu laureatów miała również dwójka, i wyniki testów też nie najgorsze. Pytam więc, jak można pisać, że szóstka jest najlepsza????
Rozwiń
Alfa
Alfa (29 maja 2009 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak się przekladają wyniki egzaminów na sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych? Laureatów nie ma. Po prostu szkoła jest w dobrym środowisku. Czekamy na sukcesy uczniów w konkursach na szczeblu wojewódzkim i wtedy uwierzymy, że szkoła jest najlepsza w Zamościu.
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2009 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten dyrektor to się tylko testami przejmuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!