Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 lipca 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Tomaszów: 26-latek podpalił się przed pomnikiem Piłsudskiego

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 12 A A

26-letni Andrzej R. z Tomaszowa Lubelskiego oblal sie dziś olejem napedowym i podpalil. Gdy przyjechali strazacy juz nie zyl. Do dramatycznych wydarzen doszlo kolo godz. 13, obok pomnika Józefa Pilsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.



AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wiadomo jeszcze, dlaczego desperat zdecydowal sie na taki krok. Mieszkancy są w szoku.

– Kiedy przybieglem, zobaczylem tylko dopalające sie ludzkie szczątki – mówi jeden z pracowników pobliskiego nadleśnictwa. – Trudno taki widok zapomniec.

– Zrobiliśmy co sie dalo aby tego czlowieka uratowac – dodaje st. kap. Jacek Zwolak, rzecznik tomaszowskiego komendanta PSP. – Bylo po prostu za póLno a oparzenia zbyt powazne.

Pomnik znajduje sie na obrzezach miasta, w lesie, w poblizu nadleśnictwa. Wlaśnie jeden z jego pracowników zawiadomil strazaków, bo dostrzegl dym obok tablicy poświeconej marszalkowi. Do akcji wyslano dwa zastepy PSP.

Kiedy przybyli na miejsce, okazalo sie, ze to sploną czlowiek. Jego ubranie strawil ogien, a on juz nie zyl. Obok lezal kanister. To w nim denat przyniósl pod pomnik olej napedowy.

– Oblal sie nim i podpalil – mówi Zwolak. – Wcześniej ktoś z nadleśnictwa próbowal tego mezczyzne ratowac. Nawet uzyto gaśnicy. Bez skutku.

Na miejsce dotarli tomaszowscy policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniają dlaczego mezczyzna zdecydowal sie na taki dramatyczny krok. – Na razie niewiele w tej sprawie wiemy – zapewnia Ireneusz Stromidlo, rzecznik policji w Tomaszowie. – Ustaliliśmy jedynie tozsamośc mezczyzny. To zamieszkaly w Tomaszowie 26-letni Andrzej. R.

Wiadomo, ze w niedziele Andrzej R. na jednej ze stacji paliw kupil 10 litrów oleju napedowego a póLniej jeszcze 10 litrów benzyny. Nie jest jednak wiadomo, dlaczego mlody mezczyzna zdecydowal sie na tak desperacki krok.

Przy denacie nie znaleziono zadnych dokumentów (jeśli byly w ubraniu, mogly splonąc), nie bylo tez listu pozegnalnego.

Po Tomaszowie wieśc o tragedii rozeszla sie bardzo szybki. Mieszkancy snują domysly dlaczego doszlo do tragedii. – Trudno podejrzewac, ze byl to jakiś rodzaj demonstracji – mówi 30-letni tomaszowianin. – Bo pomnik jest daleko od centrum, w miejscu dośc odludnym.

Antoni RzeLnik, tomaszowski nadleśniczy, o tragedii dowiedzial sie od nas. – Ten pomnik jest dla nas szczególny. Dbamy o niego. Trzeba wyjaśnic, dlaczego ten desperat zdecydowal sie na samobójstwo akurat tam.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
Musiał się strasznie nie lubić.
Avatar
janoo / 13 lipca 2009 o 10:47
Kto pisał ten artykuł, uczeń pierwszej klasy podstawówki, a może obcokrajowiec?
Avatar
Gap / 13 lipca 2009 o 10:08
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów zostało zniekształcone. Drogi Dzienniku, a gdzie zasada rzetelności dziennikarskiej ???????????. Sensacja za wszelką cenę????? za cenę dezinformacji??????????? . Fe.
Po pierwsze: zdarzenie miało miejsce obok pomnika upamiętniającego 80 lecie odzyskania przez RP niepodległości, nieopodal pomnika poświęconego wizytację Marszałka, po drugie: benzyna??, olej napędowy???, więc co????, po trzecie: około (nie koło) godziny 14 !!!!!!!!, po czwarte: nikt z obecnych pracowników Nadleśnictwa nie udzielał informacji Dziennikowi Wschodniemu, komentarze rzekomych rozmówców są po prostu wyssane z palca, po piąte: "ktoś z nadleśnictwa" nie używał wogóle gaśnicy. Po szóste: Nazwi... rozwiń
Avatar
czeslaw / 13 lipca 2009 o 08:52
a nik nie bieże watku że go może podpalili a wcześniej kazali kupić benzynę
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 08:52
Zdziwiona napisał:
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to pochodne ropy naftowej. Jedno jest pewna czescia drugiego wiec nie czepiaj sie szczegulow.

O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!


Dziewczyno benzyna jak i olej napedowy to poc... rozwiń
Avatar
Podpałka / 13 lipca 2009 o 07:55
Chodziło o zniesienie konkordatu z Watykańskim okupantem! Lecz jak zwykle media przemilczą ten wątek.
Avatar
Gość / 13 lipca 2009 o 07:35
A ja jestem w szoku, mimo, że jestem zupełnie przypadkowym czytelnikiem DW. Naprawdę - by zdecydować się na śmierć w płomieniach, trzeba być albo baaaardzo zdesperowanym, albo niespełna rozumu.... przecież to straszne męczarnie.... szok
Avatar
xxx / 12 lipca 2009 o 23:05
Ten człowiek to pasjonat histori ale policja zrobiła mu nieco koło tyłka i się załamał. Na znak protestu popełnił samobójstwo pod tym pomnikiem
Avatar
Zdziwiona / 12 lipca 2009 o 22:20
O RANY!!!!!!!!!!!!!!!! W TYTULE BENZYNA, W TREŚCI OLEJ NAPĘDOWY. ROZUMIEM, ŻE MOŻNA ZROBIĆ BŁĄD ORTOGRAFICZNY W TREŚCI (NR "...SPŁONĄ CZŁOWIEK..." - POPRAWNIE: "SPŁONĄŁ CZŁOWIEK"), ALE BŁĄD RZECZOWY TYPU BENZYNA A OLEJ NAPĘDOWY? WSIO RAWNO! TAK JEST???????????????????????? LUDZIE!!! CZYTAJCIE SWOJE ARTYKUŁY ZANIM JE PUŚCICIE "W OBIEG"!!!
Avatar
takijeden / 12 lipca 2009 o 21:04
A odróżniacie panowie redachtórowie benzynę (w tytule tekstu) od oleju napędowego?? (pierwszy wers tekstu)
Avatar
edi / 12 lipca 2009 o 20:54
Musiał się strasznie nie lubić.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!