czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Tomaszów Lub.: Boiska mamy fatalne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2008, 19:05
Autor: Bogdan Nowak

Na boiskach pełno jest wybojów, a bramki się rozpadają. Brakuje też hal sportowych. Budowa krytej pływalni jest od dziesiątek lat… w planach. Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i miejscowi wuefiści mają tego dosyć.

- Obiekty szkolne w mieście się sypią - denerwuje się jeden z mieszkańców Tomasza, ojciec nastoletniej uczennicy. - Trudno się w takich warunkach uczyć. Wf. to dla młodzieży katorga! Moja córka robi wszystko, żeby się od niego wymigać.

Boiska szkolne to jeden z największych mankamentów tomaszowskich szkół. Trudno znaleźć takie, które nadaje się do gry. Są pełne wybojów i nierówności. Brakuje wyznaczonych linii, a koślawe, zwykle pozbawione siatek bramki, do sportu nie zachęcają. Przekonał się o tym 30-letni Marcin Rechulicz, radny miejski.

- Nie ma w mieście ogólnodostępnego miejsca, gdzie można w normalnych warunkach pokopać w piłkę - mówi. - Zbieramy się czasem z kolegami, ale te dołki nas zniechęcają. I co? Siadamy w auto i jedziemy do Szarowoli. Tam mają równe boisko.

Wuefiści z tomaszowskich szkół podstawowych i średnich nie chcą dłużej tego tolerować. Zwołali spotkanie, na którym poprosili radnego miejskiego Mirosława Fusa z PiS (pracuje także jako nauczyciel wf.) o interwencję. Ich wniosek złożył na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

- Jakiś czas temu na jednym z boisk w Polsce wydarzyła się tragedia - mówi Mirosław Fus. - Dziecko zginęło przygniecione rozpadającą się bramką. Do takich sytuacji nie wolno dopuścić. Trzeba zabrać się za remonty tych obiektów. Potrzebne są też hale sportowe z prawdziwego zdarzenia. Jest nawet projekt budowy takiego obiektu przy SP i Gimnazjum nr 2. Kiedy powstanie? Na razie nie wiadomo.

Tomaszowski magistrat od dawna planuje też budowę krytej pływalni przy ul. Ordynackiej. Starostwo Powiatowe przekazało na ten cel 2,5-hektarową działkę. Koszt inwestycji oszacowano na 12 mln zł. Na to także brakuje pieniędzy.

- Na razie, nasze dzieci muszą grać w piłkę na kiepskich boiskach asfaltowych i przy niezabezpieczonych bramkach - martwi się Fus. - Nie powinny tego robić. Upadek na asfalcie grozi złamaniami i otarciami… Najwyższy czas, żeby nasze obiekty wyremontować.

Co na to władze miasta? Ryszard Sobczuk poinformował radnych na ostatniej sesji, że budowa hali przy "dwójce” znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu.

- Będziemy starać się o unijne dofinansowanie tej inwestycji - dodaje Jan Zgardziński, sekretarz UM w Tomaszowie Lub. - Bo szkolne hale sportowe rzeczywiście mamy fatalne, ale boiska nie są takie złe. Nie było żadnych sygnałów od dyrektorów szkół na ten temat. Zresztą, to oni powinni dbać o remonty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!