poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Tomaszów Lubelski, Biłgoraj i Hrubieszów: Czy burmistrzowie będą mieć wsparcie rady?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2010, 08:29

W komfortowej sytuacji są włodarze Biłgoraja i Tomaszowa Lubelskiego, dla których współpraca z większością radnych powinna przebiegać bez zgrzytów. Burmistrz Hrubieszowa nie ma w Radzie Miasta swoich przedstawicieli, ale liczy na owocne współdziałanie.

Wojciech Żukowski, były wojewoda i poseł PiS, pokonał w drugiej turze wyborów na burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Jana Wójtowicza z PO i przez cztery lata rządzić będzie 21-tysięcznym miastem. Zadanie ma ułatwione, bo w 21-osobowej Radzie Miasta najwięcej mandatów zdobyło PiS (8) i nawiązało współpracę z Akcją Wyborczą na Rzecz Miasta, które ma czterech przedstawicieli.

Na przewodniczącego rady wybrano Mirosława Fusa z PiS. Jego zastępcami są Ryszard Koprowski i Mieczysław Świderek (Akcja) oraz Wiesław Buczek (PiS). Grażyna Śrutwa z PO, która była kontrkandydatką Fusa na szefa rady, zdobyła tylko 5 głosów poparcia.

W Biłgoraju najwięcej, bo sześć miejsc w RM, wywalczyli kandydaci PiS, ale będą w opozycji. Radą rządzić będą przedstawiciele KWW Janusza Rosłana (5 mandatów), KWW Biłgoraj XXI Miasto i Powiat (4) oraz PO (3). – Rozmowy między komitetami były prowadzone, ale formalnie nie zawiązano jeszcze koalicji – zaznacza burmistrz Janusz Rosłan, członek SLD, który trzecią kadencję rządzić będzie Biłgorajem.

Szefem RM został ponownie Zygmunt Dechnik (Biłgoraj XXI). Na wiceprzewodniczących wybrano Jacka Piskorskiego (Biłgoraj XXI) oraz Ryszarda Niespodziewańskiego, który wszedł do rady z komitetu burmistrza Rosłana. Zwycięskiego składu się nie zmienia, dlatego zastępcą burmistrza będzie nadal Michał Dec.

W piątek ślubowanie złożył nowy burmistrz Hrubieszowa i rozpoczął pracę w magistracie. Tadeusz Garaj (bezpartyjny) startował z listy PO, ale kandydatom Platformy na radnych nie udało się zdobyć ani jednego mandatu. Garaj liczy na współpracę z komitetami, które mają większość w radzie. Chodzi o KWW "Odpowiedzialny Samorząd” byłego burmistrza Zbigniewa Doleckiego, KWW "Jedność i Dobro Miasta” oraz PiS, które w 15-osobowej radzie mają łącznie 10 mandatów.

Na przewodniczącego RM wybrano Eugeniusza Paczałę ("Odpowiedzialny Samorząd”), a na jego zastępców Grażynę Temporowicz (Odpowiedzialny Samorząd”) i Waldemara Kasperkiewicza ("Jedność i Dobro Miasta”). – Liczę na dobrą współpracę – powiedział nam burmistrz Tadeusz Garaj. – Razem musimy służyć mieszkańcom.

Jego poprzednik wrócił do pracy w Miejskiej Służbie Drogowej. – Będzie współpraca – zapewnia Zbigniew Dolecki. – Zaapelowałem do radnych o udzielenie nowemu burmistrzowi pełnego zaufania.
Przypomnijmy, że w zamojskiej RM rządzi PO razem z KWW Marcina Zamoyskiego oraz SLD.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!