Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 grudnia 2012 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Tragiczny finał poszukiwań Łukasza. Dlaczego policja nie znalazła ciała wcześniej?

0 33 A A
Chłopca przez ponad pół roku szukała policja i Straż Graniczna. W sklepach, na drzewach i przystanka
Chłopca przez ponad pół roku szukała policja i Straż Graniczna. W sklepach, na drzewach i przystanka

Hrubieszów. Zwłoki poszukiwanego od pół roku 14-latka znaleziono kilkaset metrów od jego domu. Dlaczego policja nie natknęła się na nie wcześniej?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwłoki nastolatka znaleziono w poniedziałek po południu. Natknęły się na nie dzieci, które jeździły na sankach w okolicach ul. Gródeckiej. Wszystko wskazuje, że to 14-letni Łukasz, który zaginął w maju.

Łukasz ostatni raz widziany był 25 maja wieczorem w okolicy baraków przy ul. Ceglanej w Hrubieszowie. To niedaleko ul. Gródeckiej, gdzie mieszkał z rodzicami. Przed powrotem swojej matki ze szkolnej wywiadówki chłopiec wyszedł do kolegi. Miał zaraz wrócić, nie wziął ze sobą, ani telefonu komórkowego, ani pieniędzy. Ale od tamtej pory ślad po nim zaginął. Poszukiwania trwały ponad pół roku.

W poniedziałek rozkładające się zwłoki odkryły dzieci jeżdżące na sankach. Wisiały na drzewie w pobliżu rzeki Huczwa, kilkaset metrów od domu nastolatka. Szczątki były w stanie daleko posuniętego rozkładu.

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok. Wykazała, że zmarły jest płci męskiej. A rodzina Łukasza rozpoznała ubranie: buty, spodnie i koszulę, które miał na sobie nastolatek w chwili gdy wyszedł z domu. Przy zwłokach były również klucze do mieszkania.

– Lekarz nie znalazł śladów, które świadczyłyby o tym, że zgon nastąpił w innym sposób niż powieszenie – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Żeby mieć stuprocentową pewność, że to zwłoki 14-letniego Łukasza, śledczy zlecili przeprowadzenie badań DNA. Ale to nie jedyny wątek sprawy, który będzie wyjaśniać prokuratura. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu chłopca policjanci z Hrubieszowa dokładnie przeczesali najbliższą okolicę.

Sprawdzili m.in. ogródki działkowe, pustostany i tereny nad rzeką Huczwą. – Będziemy wyjaśniać dlaczego zwłoki zostały odkryte dopiero teraz – mówi prokurator Sitarz. – Jesteśmy zdziwieni, że przy tak szerokiej akcji poszukiwawczej nie znaleziono ich wcześniej.

Co na to mundurowi? Edyta Krystkowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, powiedziała nam tylko tyle, że według policji wciąż nie wiadomo czy są to zwłoki poszukiwanego Łukasza.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 stycznia 2013 o 11:39
Czy faktycznie śp. Łukasz mógł aż tak bać się rodziców i ich reakcji na złe stopnie, że posunąłby się do samobójstwa?
A może było kilka przyczyn, może jeszcze w szkole był wyśmiewany, czy gnębiony przez kolegów?
Z drugiej zaś strony policja sie nie popisała. Przez tyle miesięcy to każdy centymetr Hrubieszowa i okolic powinien być sprawdzony.
A to dochodzenie, sprawa z tym telefonem Łukasza? Też coś tu nie pasuje.
Jest to okropna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
gość / 10 stycznia 2013 o 10:24
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw kto zawinił i kto popełnił błędy w śledztwie [*]
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw... rozwiń
Avatar
obserwator / 6 stycznia 2013 o 20:30
NACHODZI MNIE TAKA MYSL-TRWALY POSZUKIWANIA,MYSLE, ZE W KROTKIM CZASIE PO ZAGINIECIU CHLOPAKA i MOGLO GO TAM RZECZYWISCIE NIE BYC J E S Z C Z E. MOGL WROCIC PO JAKIMS CZASIE [O WLASNYCH SILACH] I DOKONAC TEGO CO NASTAPILO. WSPOLCZUJE RODZICOM STRATY DZIECKA I ZYCZE OBY TA SPRAWA ZNALAZLA WYJASNIENIE.
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 18:55
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakiegoś przedmiotu, to należy tę pomoc Dziecku umożliwić A NIE CZEKAĆ "Z PASEM" NA WYWIADÓWKĘ !. Gdy Rodzice są na wywiadówce, to właśnie Dziecko przeżywa swój DRAMAT !. Boi się powrotu Rodziców z wywiadówki i wtedy nawet samobójcze rozwiązania nękają zaniepokojone Dziec ko . Czyli nie szukajcie winnych tylko idżcie do szkoły, by dowiedzieć się o naukę Dziecka w szkole a wtedy ciągła kontrola zmobilizuje Dziecko do lepszej nauki lub zwrócenie się o pomoc korepetycji ... To wszystko i aż wszystko na ten Dramatyczny temat. WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓLCZUCIA !.
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakie... rozwiń
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2012 o 00:45
Szkoda tego chłopaczka. Bardzo sympatycznie wyglądał na zdjęciach. Przypominał mi mojego syna. Mam nadzieję, że rodzina jakoś to przetrzyma. Moje myśłi i modlitwy sa z nim, i z nimi.
Avatar
. / 20 grudnia 2012 o 23:17
Jeśli faktycznie powiesiłby sie sam to to nie byłaby ich wina... Ale to jest nie mozliwe, żeby sie tam powiesił sam i wisiał tyle czasu, gdzie to było tak blisko domów ze ktoś by go zauważył następnego dnia, a w ogóle to miejsce było przeszukiwane przez rodzine i znajomych. Jedynie nie przez policje bo jak to stwierdził pan policjant PIES TROPIĄCY BAŁ SIE WEJŚĆ W POKRZYWY, które rosły w tym miejscu. I to jest tylko jedno z licznych zaniedbań.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 o 08:37
To nie jest wina Policji że on się powiesił .Szukać trzeba winy w szkole albo w domu miał problemy i nie mógł wytrzymać
Avatar
M / 19 grudnia 2012 o 21:43
Ano na przykład to: [url="http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/pijany-policjant-spowodowal-kolizje"]http://lubiehrubie.p...wodowal-kolizje[/url]
albo to : [url="http://brulion.hrubie.pl/"]http://brulion.hrubie.pl/[/url]
Dużo komentarzy o sprawności działań. Nawet jeżeli są przesadzone to zawsze jakieś ziarenko prawdy w tym jest. Osobiście wolałbym aby o Policji pisano tylko dobrze. Czego im życzę.
Avatar
ciekawy / 19 grudnia 2012 o 19:47
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz taką tajemnicę. Jaki to artykuł??
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz ta... rozwiń
Avatar
O / 19 grudnia 2012 o 18:03
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przekłamań i niedopowiedzianych rzeczy, nie wypisuje takich głupot jak ty i twój wcześcniejszy kolega. Gdyby wszystko było tak jasne i klarowne to po co prokuratura nakazałaby seksje? Gdybyś choć troszeczke pomyślał uświadomłbyś sobie, że to jest fizycznie nie możliwe, żeby ciało tam leżało tyle czasu. Tak blisko domów ! A wątpie zeby go mrówki przeniosly -.-'
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przek... rozwiń
Avatar
gość / 14 stycznia 2013 o 11:39
Czy faktycznie śp. Łukasz mógł aż tak bać się rodziców i ich reakcji na złe stopnie, że posunąłby się do samobójstwa?
A może było kilka przyczyn, może jeszcze w szkole był wyśmiewany, czy gnębiony przez kolegów?
Z drugiej zaś strony policja sie nie popisała. Przez tyle miesięcy to każdy centymetr Hrubieszowa i okolic powinien być sprawdzony.
A to dochodzenie, sprawa z tym telefonem Łukasza? Też coś tu nie pasuje.
Jest to okropna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
gość / 10 stycznia 2013 o 10:24
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw kto zawinił i kto popełnił błędy w śledztwie [*]
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw... rozwiń
Avatar
obserwator / 6 stycznia 2013 o 20:30
NACHODZI MNIE TAKA MYSL-TRWALY POSZUKIWANIA,MYSLE, ZE W KROTKIM CZASIE PO ZAGINIECIU CHLOPAKA i MOGLO GO TAM RZECZYWISCIE NIE BYC J E S Z C Z E. MOGL WROCIC PO JAKIMS CZASIE [O WLASNYCH SILACH] I DOKONAC TEGO CO NASTAPILO. WSPOLCZUJE RODZICOM STRATY DZIECKA I ZYCZE OBY TA SPRAWA ZNALAZLA WYJASNIENIE.
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 18:55
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakiegoś przedmiotu, to należy tę pomoc Dziecku umożliwić A NIE CZEKAĆ "Z PASEM" NA WYWIADÓWKĘ !. Gdy Rodzice są na wywiadówce, to właśnie Dziecko przeżywa swój DRAMAT !. Boi się powrotu Rodziców z wywiadówki i wtedy nawet samobójcze rozwiązania nękają zaniepokojone Dziec ko . Czyli nie szukajcie winnych tylko idżcie do szkoły, by dowiedzieć się o naukę Dziecka w szkole a wtedy ciągła kontrola zmobilizuje Dziecko do lepszej nauki lub zwrócenie się o pomoc korepetycji ... To wszystko i aż wszystko na ten Dramatyczny temat. WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓLCZUCIA !.
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakie... rozwiń
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2012 o 00:45
Szkoda tego chłopaczka. Bardzo sympatycznie wyglądał na zdjęciach. Przypominał mi mojego syna. Mam nadzieję, że rodzina jakoś to przetrzyma. Moje myśłi i modlitwy sa z nim, i z nimi.
Avatar
. / 20 grudnia 2012 o 23:17
Jeśli faktycznie powiesiłby sie sam to to nie byłaby ich wina... Ale to jest nie mozliwe, żeby sie tam powiesił sam i wisiał tyle czasu, gdzie to było tak blisko domów ze ktoś by go zauważył następnego dnia, a w ogóle to miejsce było przeszukiwane przez rodzine i znajomych. Jedynie nie przez policje bo jak to stwierdził pan policjant PIES TROPIĄCY BAŁ SIE WEJŚĆ W POKRZYWY, które rosły w tym miejscu. I to jest tylko jedno z licznych zaniedbań.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 o 08:37
To nie jest wina Policji że on się powiesił .Szukać trzeba winy w szkole albo w domu miał problemy i nie mógł wytrzymać
Avatar
M / 19 grudnia 2012 o 21:43
Ano na przykład to: [url="http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/pijany-policjant-spowodowal-kolizje"]http://lubiehrubie.p...wodowal-kolizje[/url]
albo to : [url="http://brulion.hrubie.pl/"]http://brulion.hrubie.pl/[/url]
Dużo komentarzy o sprawności działań. Nawet jeżeli są przesadzone to zawsze jakieś ziarenko prawdy w tym jest. Osobiście wolałbym aby o Policji pisano tylko dobrze. Czego im życzę.
Avatar
ciekawy / 19 grudnia 2012 o 19:47
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz taką tajemnicę. Jaki to artykuł??
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz ta... rozwiń
Avatar
O / 19 grudnia 2012 o 18:03
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przekłamań i niedopowiedzianych rzeczy, nie wypisuje takich głupot jak ty i twój wcześcniejszy kolega. Gdyby wszystko było tak jasne i klarowne to po co prokuratura nakazałaby seksje? Gdybyś choć troszeczke pomyślał uświadomłbyś sobie, że to jest fizycznie nie możliwe, żeby ciało tam leżało tyle czasu. Tak blisko domów ! A wątpie zeby go mrówki przeniosly -.-'
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przek... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji!

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Tegoroczne edycja festiwalu Miasto Poezji będzie między 23 a 26 maja. Do końca kwietnia trwa nabór adresów gdzie absolutnie każdy może zorganizować festiwalowe wydarzenie czyli Mieszkanie Poezji.

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię
galeria

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię 0 1

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizowała casting dla studentów i absolwentów, którzy chcieliby swoim wizerunkiem promować uczelnię i Lublin.

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław
galeria

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław 0 1

Po roku przerwy, Rajd Nadwiślański wraca na swoje miejsce. Miłośnicy moto-sportu już w czerwcu będą mieli okazję kibicować zawodnikom na odcinku specjalnym w centrum miasta, a także przyglądać się pracy mechaników w parku maszynowym przy PPNT

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie
2 maja 2018, 15:30

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 2 maja o godz. 15.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie (al. Lipowa 6) odbędzie się koncert Grzegorza Kloca z zespołem.

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur
28 kwietnia 2018, 10:00

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokazy florystyczne, wystawy i spotkania ze specjalistami, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia. Start w sobotę o godz. 10.

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują 5 2

Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze 0 3

Ratusz powtórnie przeliczył koszty odnowy parku Ludowego. Wynik? Szacunki wzrosły o jedną trzecią, a prezydent Lublina prosi radnych o dodatkowe 9 mln zł na prace w parku, bo nie chce z nich rezygnować. Już dzisiaj w tej sprawie ma dojść do głosowania w Radzie Miasta.

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu 2 1

19-latek jadący motorowerem-samoróbką uderzył w drzewo podczas skręcania do lasu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza"

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza" 1 0

W najbliższy piątek przedszkolaki i uczniowie wyjdą ze swoich placówek aby posprzątać miasto. Będą zbierać śmieci w lesie Borek, w parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli.

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 7 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 7 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 1

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!