sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Tyszowce: Przeszkolą rolników i bezrobotnych, jak żyć w rodzinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2010, 09:02
Autor: (lew)

Kolejni mieszkańcy gminy Tyszowce mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej w ramach unijnego projektu "Droga do zmian”.

Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, które spełniają kryterium dochodowe dla osób objętych pomocą społeczną. Mogą to być rolnicy lub bezrobotni w wieku od 18 do 60 lat.

Szkolenia, konsultacje i indywidualne porady oferują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach, a także Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim.

W ramach projektu szczególną opieką będą objęci nie tylko uczestnicy, ale również ich rodziny.

Przewidziano m.in. szkolenia dotyczące funkcjonowania rodziny. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zarządzać czasem i umiejętnie gospodarować budżetem domowym.

Zgłoszenia osób, które chcą skorzystać z pomocy w tym roku, są przyjmowane do czwartku 27 maja. Dzień później odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w MOPS w Tyszowcach lub telefonicznie pod numerami: 84 661 93 46 lub 663 15 21 22.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obserwator
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (26 maja 2010 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te szkolenia to tylko marnotrastwo unijnych pieniędzy. Zainteresowani odbywaniem się takich szkolen są organizatorzy i prowadzący którzy przy tej okazji zarabiają ogromne pieniądze. Często prowadzący wykład na takim szkoleniu inkasuje 500 zł albo i więcej, oczywiście organizator zarabia jeszcze większą kwotę. Żeby znalezć chętnych do uczestnictwa funduje się ludziom obiady, zwrot kosztów dojazdu, opieki nad dziećmi itp, mimo to chętnych i tak często brakuje. Oczywiście nie każdy może zostać organizatorem takiego szkolenia, główne kryterium to odpowiednie poparcie polityczne. Moja opinia nie dotyczy tego konkretnego szkolenia wymienionego w artykule tylko większości szkoleń finansowanych przez unię europejską.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!