piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Tyszowce: Przeszkolą rolników i bezrobotnych, jak żyć w rodzinie

Dodano: 26 maja 2010, 09:02
Autor: (lew)

Kolejni mieszkańcy gminy Tyszowce mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej w ramach unijnego projektu "Droga do zmian”.

Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, które spełniają kryterium dochodowe dla osób objętych pomocą społeczną. Mogą to być rolnicy lub bezrobotni w wieku od 18 do 60 lat.

Szkolenia, konsultacje i indywidualne porady oferują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach, a także Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim.

W ramach projektu szczególną opieką będą objęci nie tylko uczestnicy, ale również ich rodziny.

Przewidziano m.in. szkolenia dotyczące funkcjonowania rodziny. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zarządzać czasem i umiejętnie gospodarować budżetem domowym.

Zgłoszenia osób, które chcą skorzystać z pomocy w tym roku, są przyjmowane do czwartku 27 maja. Dzień później odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w MOPS w Tyszowcach lub telefonicznie pod numerami: 84 661 93 46 lub 663 15 21 22.
Czytaj więcej o:
obserwator
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (26 maja 2010 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te szkolenia to tylko marnotrastwo unijnych pieniędzy. Zainteresowani odbywaniem się takich szkolen są organizatorzy i prowadzący którzy przy tej okazji zarabiają ogromne pieniądze. Często prowadzący wykład na takim szkoleniu inkasuje 500 zł albo i więcej, oczywiście organizator zarabia jeszcze większą kwotę. Żeby znalezć chętnych do uczestnictwa funduje się ludziom obiady, zwrot kosztów dojazdu, opieki nad dziećmi itp, mimo to chętnych i tak często brakuje. Oczywiście nie każdy może zostać organizatorem takiego szkolenia, główne kryterium to odpowiednie poparcie polityczne. Moja opinia nie dotyczy tego konkretnego szkolenia wymienionego w artykule tylko większości szkoleń finansowanych przez unię europejską.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!