piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Uciekiniera z hrubieszowskiego więzienia za kratki odstawili... jego dziadkowie

Dodano: 31 sierpnia 2009, 14:55

Dał nogę z miejsca pracy, ale po dwóch dniach dziadkowie odstawili mieszkańca Puław do hrubieszowskiego więzienia. Teraz będzie miał szlaban na przepustki, skończy się wychodzenie do pracy na zewnątrz zakładu, a dodatkowo 21-latek ma zaklepaną dłuższą odsiadkę.

Młodzieniec był w grupie skazanych, którzy wychodzą do pracy "bezkonwojowej” na zewnątrz zakładu. W miniony piątek wykonywali m.in. prace wykończeniowe na terenie bursy międzyszkolnej przy ul. Zamojskiej.

– Po przyjęciu zgłoszenia o oddaleniu się jednego ze skazanych z miejsca zatrudnienia wspólnie z policją rozpoczęliśmy jego poszukiwania – informuje Paweł Różyński, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Hrubieszowie. – Poinformowaliśmy też jego rodzinę o konsekwencjach ucieczki.

Skazany za kradzieże na ponad trzy lata odsiadki puławianin niecałe dwie doby cieszył się wolnością. W niedzielę sam dobrowolnie wrócił za kratki. Pomogli mu dziadkowie, którzy musieli go do tego przekonać, a później przywieźli wnuczka do Hrubieszowa.

– Mężczyzna spodziewał się najprawdopodobniej, że będą go ukrywać, dziadkowie znaleźli natomiast lepsze rozwiązanie – przypuszcza rzecznik.

Mężczyzna poniesie konsekwencje dyscyplinarne, odpowie również za swój czyn przed sądem. Na wolność wróci z poślizgiem.

Przekonało się o tym już jego dwóch kolegów, którzy rok temu uciekli z tej samej bursy. W kwietniu sąd skazał za to Norberta W. na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności, a Mariusza M., który odpowiadał również za posiadanie znacznej ilości narkotyków, dostał 3 i pół roku więzienia.

Gdyby nie ucieczka, 21-letni Michał B. już cieszyłby się wolnością. Mężczyzna trafił do wiezienia za kradzieże.

Wyrok odsiadywał w zamojskim zakładzie typu półotwartego przy ul. Hrubieszowskiej, skąd wspólnie z innymi skazanymi dowożono go do prac remontowych w Nieliszu. Pod koniec listopada ub. roku 21-latek nie wrócił za kratki. Uciekł razem z kolegą spod celi.

Wolnością cieszył się niecałe dwa tygodnie. W ręce policji wpadł w Warszawie. Policja cały czas poszukuje drugiego uciekiniera.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!