sobota, 17 lutego 2018 r.

Zamość

Unia Europejska daje, Hrubieszów bierze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2009, 13:46

Na niektóre zadania mają już zaklepane pieniądze, ale przydałoby się więcej. Urząd Miasta Hrubieszowa zaplanował zadania inwestycyjne na ponad 56 mln złotych i wnioskuje o przeszło 41 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich.

"Delfin” – tak ma się nazywać zbiornik retencyjny, który ma powstać na Huczwie. Lustro wody będzie zajmować 19 i pół hektara, a całość nawet 45 hektarów. Wszystko ma kosztować ponad 10 mln złotych.

Ruszyła już termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w mieście. Program obejmuje wszystkie miejskie szkoły i przedszkola, mały budynek magistratu oraz Hrubieszowski Dom Kultury.

Miasto otrzyma ponad 1,8 mln złotych dofinansowania, które przekaże NFOŚ. Prace mają potrwać trzy lata, budowlańcy powinni pojawić się na placu robót w tym roku. To nie jedyne dofinansowanie wartej około 8 mln złotych inwestycji.

– Prawie 4 mln złotych chcemy pozyskać z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko” – mówi Anna Sydoruk, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM w Hrubieszowie.

W trakcie oceny jest wniosek dotyczący poprawy jakości i dostępności szkolnej infrastruktury edukacyjno-sportowej. Chodzi o budowę basenu i boisk szkolnych. Inwestycja ma kosztować ponad 13 mln złotych. W trakcie oceny jest wniosek dotyczący polepszenia jakości usług internetowych, w którego ramach miasto uzyska ok. 1,5 mln złotych dofinansowania.

Na ostatnim etapie oceny merytorycznej drugiego stopnia znalazł się wniosek dotyczący modernizacji i rozbudowy systemu gospodarki wodno-ściekowej (wniosek zajmuje drugie miejsce na liście krajowej pod względem ilości uzyskanych punktów – red.).

Warta ponad 23 mln złotych inwestycja będzie realizowana do 2013 roku.

– Nie zapomnijmy o projekcie "Od wizji – do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy, który mamy realizować w partnerstwie z 9 gminami – zauważa burmistrz Zbigniew Dolecki. – Mamy otrzymać na ten cel ponad 5 mln franków szwajcarskich.

To nie koniec. MOPS realizuje właśnie warty 114900 złotych projekt "Czas na aktywność w Hrubieszowie”, na który otrzymano ponad 100 tys. złotych dofinansowania. Na początku października otwarte zostanie Biuro Porad Obywatelskich.

Z bezpłatnej pomocy prawnej będą mogli przez 2,5 roku korzystać wszyscy mieszkańcy miasta, a także powiatu hrubieszowskiego.

Projekt"Lubelskie – Obywatelskie” współfinansowany jest przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez hrubieszowski magistrat i Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland”.

Miasto planuje złożyć kolejne wnioski, m.in. na rozbudowę HDK, budowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej przy zbiorniku wodnym z drogami dojazdowymi (projekt planowany do dofinansowania w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina) oraz rewitalizację zdegradowanych obszarów miejskich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
beduin
dorota
~xyz~
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

beduin
beduin (23 stycznia 2010 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No fajowo tylko niech ktoś z tych mądrych urzędników planistów powie nam jeszcze jak te niby inwestycje mają się do potężnego bezrobocia -bo odnoszę wrażenie ze idąc za przykładem tych z województwa i centrali jak mantrę powtarzają i powielają obietnice o igrzyskach a lud chce PRACY -I CHLEBA !
Rozwiń
dorota
dorota (11 września 2009 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W życiu najważniejsze są wielkie czyny a nie wielkie słowa:)
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (8 września 2009 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o kampania wyborcza wystartowała
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!