piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Uratowali jej życie! A teraz je odmienili

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2010, 11:42
Autor: Bogdan Nowak

Widzi już na jedno oko, a w maju zoperują jej także drugie. Kobieta znalazła też dach nad głowa w ośrodku opiekuńczym w Chełmie. Stało się tak dzięki pomocy sąsiadów i natychmiastowej reakcji pracowników zamojskiego Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

– Jesteśmy szczęśliwi! – cieszy się Wanda Sędłak, przewodnicząca osiedla Powiatowa w Zamościu oraz miejscowa radna. – Na jedno oko pani Irena widzi już dobrze. Po następnej operacji będzie widzieć na oba! To nie wszystko. Ta pani w ośrodku znalazła dach nad głową i pracę. Ludzie z naszego osiedla są wzruszeni i zbudowani!

To niezwykła historia. O 48-letniej pani Irenie pisaliśmy pod koniec stycznia. Mieszkała w drewnianym domu przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Budynek wygląda fatalnie. Ściany pękają, dach przecieka, a okna są stare i nieszczelne. Nie ma tam wody ani łazienki.

Pani Irena choruje na zaćmę. Z dnia na dzień straciła wzrok. Sąsiedzi w połowie stycznia zauważyli, że błąka się po omacku. Pomogli. Przez kilka tygodni rozpalali jej w piecu i przynosili jedzenie. Ktoś poprosił o wsparcie Wandę Sędłak, radną i przewodniczącą osiedla. Ta zadzwoniła do MCPR w Zamościu.

Pracownicy socjalni zareagowali błyskawicznie. Pani Irena nie miała ubezpieczenia zdrowotnego i żadnych dochodów (pracowała jedynie dorywczo). MCPR przyznał jej zasiłek w wysokości 238 zł miesięcznie. Dostała też ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu na początku lutego przeprowadzono w zamojskim szpitalu operację na jedno jej oko. Udała się! Opuchlizna już zeszła i kobieta widzi.

– Ale potrzebne jest też lepsze mieszkanie dla pani Ireny – martwi się Zofia Kurzępa, jedna z jej sąsiadek.

I tym razem zamojski MCPR stanął na wysokości zadania. Kobiecie udało się znaleźć nowe lokum w chełmskim zakładzie opiekuńczym prowadzonym przez zakonnice. Będzie też miała tam zajęcie (pomoże siostrom).

– A w maju przeprowadzona zostanie operacja drugiego oka pani Ireny – raduje się Wanda Sędłak. – Wspaniale! Tej kobiecie najpierw uratowano życie a teraz je odmieniono!

Radna Sędłąk w imieniu mieszkańców osiedla Powiatowa dziękowała na ostatniej sesji Rady Miejskiej Halinie Rycak, dyrektor MCPR w Zamościu. Dyrektorka była na sesji. Nie zabrała głosu. Ale była wzruszona...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
as
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

as
as (28 lutego 2010 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ludziom z tego osiedla należą się słowa uznania.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!