poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

W hrubieszowskim szpitalu: Nowy sprzęt, nowa jakość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2009, 09:39

Ponad 3,6 mln złotych kosztował zakup nowego sprzętu i aparatury medycznej dla hrubieszowskiego szpitala. Dyrekcji udało się pozyskać ze środków unijnych prawie 3 mln złotych dofinansowania.

- Nasz wniosek, który w ub. roku złożyliśmy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, został wysoko oceniony - informuje Tadeusz Garaj, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. - Zakupiliśmy sprzęt i aparaturę medyczną za 3 mln 620 tys. złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 2 mln 921,4 tys. złotych. Zakończyliśmy właśnie procedurę realizacji projektu.

Do szpitala trafiło aż 35 rodzajów sprzętu medycznego. Najcenniejszymi są mammograf, ultrasonograf oraz echokardiograf, które kosztowały około 2 mln złotych.

- Z zakupów skorzystały wszystkie oddziały szpitalne i laboratorium - mówi Garaj. - Dzięki nowym urządzeniom możemy korzystać z telemedycyny. Zlecający wykonanie badań diagnostycznych lekarz z któregokolwiek oddziału może teraz obserwować u siebie na ekranie proces diagnostyczny i zapoznać się z wynikami badań.

Zadowoleni są pacjenci i lekarze. - Poprawiła się znacznie jakość wykonywanych usług - zauważa radiolog Elżbieta Banaszek.

Pracownia radiologiczna w pełni wyposażona jest w aparaturę cyfrową. Dodatkowo współpracuje z jedną z krakowskich firm, która zainstalowała w pracowni rentgenowskiej nowoczesny tomograf komputerowy.

- To dla nas duża ulga, gdyż nie musimy już wozić pacjentów na badania do innych placówek - wskazuje dyrektor.

Szpital z Hrubieszowa po raz drugi skorzystał ze środków unijnych. Trzy lata temu wydano ponad 1,8 mln złotych na zakup nowego sprzętu oraz ambulansu dla ratownictwa medycznego (projekt realizowany był w ramach ZPORR).

To nie koniec. W kwietniu złożono wniosek na termomodernizację wiejskich ośrodków zdrowia na ponad 1 mln złotych, natomiast w tej chwili opracowywany jest kolejny wniosek na zakup sprzętu medycznego oraz informatyzację (wartość całego projektu wynosi blisko 5 mln złotych).

Wkrótce rozpocznie się modernizacja izby przyjęć. Warta 300 tys. złotych inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada. Szpital korzysta też z pomocy PERON.

Dzięki dofinansowaniu funduszu sięgającego 75 proc. w maju oddano do użytku windę w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Mirczu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nali
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nali
nali (12 czerwca 2009 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a podobno szpital hrubieszowski miał własny tomograf komputerowy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!