poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

W poniedziałek minął termin rejestrowania komitetów wyborczych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2002, 17:23

W poniedziałek w zamojskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego urywały się telefony. Tego dnia mijał właśnie termin zawiadamiania komisarzy o utworzeniu komitetów wyborczych. Pracownicy zamojskiego biura przyjmowali petentów aż do godziny 18.

- Ciągle ktoś dzwoni. Ludzie pytają, gdzie dokładnie trzeba zgłaszać komitety, czy trzeba dany komitet rejestrować, itp. - mówili pracownicy zamojskiego biura.
Podczas rejestracji nie było większych problemów poza tym, że zbyt wiele komitetów chciało iść do wyborów pod szyldem "Porozumienie Samorządowe”. - Oczywiste jest, że komitety nie mogą nazywać się tak samo. Dlatego kilka z nich musiało zmodyfikować swoją nazwę (została ona zarezerwowana dla KWW Porozumienie Samorządowe z Tomaszowa Lub., który jako pierwszy został zgłoszony w biurze wyborczym - red.) - mówi Bohdan Tracz, komisarz wyborczy w Zamościu. - Ponadto zdarzało się, że nazwy komitetów lub ich skróty były za długie. Każdy komitet musi zaczynać się od słów Komitet Wyborczy Wyborców, zatem na właściwą nazwę zostaje niewiele znaków.
Około godz. 14, jako 27, został zarejestrowany KWW "Ci, co żywią i bronią”. - W skrócie "Żywią i bronią” - informuje Witold Mil, który zgłosił w zamojskim biurze wyborczym ten komitet. - Jest to inicjatywa młodzieży ze wsi Mołodiatycze, która pracuje w gospodarstwach rolnych, uczy się i jest gotowa bronić przyszłości.
Komitet wyłoni radnych do Rady Gminy Trzeszczany, Rady Powiatu w Hrubieszowie, Sejmiku Wojewódzkiego w Lublinie, a ponadto wystawi dwóch kandydatów na wójta Trzeszczan. Dlaczego tak późno został zarejestrowany? - To data rocznicowa. Rok temu, 9 września, byłem w Nowym Yorku na World Trade Center - powiedział nam W. Mil.
W biurze wyborczym zarejestrował się m.in. KWW Forum Kobiet w Biłgoraju. Komitet wystawi kandydatki do Rady Miasta Biłgoraja, Rady Powiatu i do rad gmin na terenie powiatu bilgorajskiego. - Organizacja Forum Kobiet zrzesza 60 członkiń. Są to kobiety zajmujące odpowiedzialne stanowiska, cieszące się szacunkiem. Chcemy zwiększyć udział kobiet w samorządach i pokazać, że kobiety są mądre, odpowiedzialne i będą sprawdzały się na stanowiskach samorządowych - mówi Irena Gadaj, członek zarządu Forum Kobiet w Biłgoraju.
W sumie w zamojskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowano 29 komitetów wyborczych, m.in. Samorządowy Ruch Grodzki, KWW Marcina Zamoyskiego "Wybory 2002”, Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe, Stowarzyszenie Dzieci Ofiar Wojny, Zamojskie Porozumienie Samorządowe, Prawo i Samorządność, Młodzi dla Miasta Tomaszów, Niezależny Komitet Wyborczy Ziemi Tomaszowsiej "Wybory 2002”, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Cichobórz, Prawicowe Porozumienie Ziemi Hrubieszowskiej, Jedność Ziemi Biłgorajskiej, KWW Miasta Biłgoraj i Forum Kobiet w Biłgoraju.

Kalendarz wyborczy

27 września - ostatni dzień zgłaszania list kandydatów do rad gmin, powiatu i sejmików wojewódzkich. 2 października upływa termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 25 października - zakończenie kampanii wyborczej. 27 października -wybory.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!