niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

W zamojskiej podstrefie ekonomicznej pracę będzie mogło znaleźć nawet 700 osób

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2009, 13:45

Klamka zapadła. Rada Ministrów podjęła decyzję o powołaniu podstrefy ekonomicznej w Zamościu, a premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie. Jeśli znajdą się inwestorzy, można spodziewać się wzrostu gospodarczego miasta.

Rząd zatwierdził we wtorek utworzenie na terenie Zamościa ponad 34-hektarowej podstrefy ekonomicznej. Tereny, które weszły w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro-Park Mielec” położone są przy ul. Szczebrzeskiej i Starowiejskiej. Ich właścicielem jest miasto.

Na przedsiębiorców, którzy zechcą tu zainwestować czekają zwolnienia od podatku dochodowego i ulgi w podatkach od nieruchomości.

- Mamy formalną decyzję o utworzeniu podstrefy, teraz przed nami ogromne wyzwanie przekonania inwestorów, że mimo spowolnienia gospodarczego warto zainwestować w naszym mieście - mówi Karol Garbula, podinspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zamość.

Nie ma na co czekać. - W drugiej połowie lipca na zaproszenie władz Mieleckiej Strefy Ekonomicznej pojedziemy do Mielca, aby szczegółowo zapoznać się z procedurami oraz praktycznymi aspektami prowadzenia inwestycji w strefach ekonomicznych - wskazuje Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa.

Pierwsza uchwała intencyjna w sprawie utworzenia w Zamościu specjalnej podstrefy ekonomicznej przyjęta została przez radnych dwa lata temu.

- Uchwała obejmowała tereny o łącznej powierzchni ponad 200 ha - informuje Garbula. - Po kompleksowym sprawdzeniu powierzchni i lokalizacji działek oraz analizie dodatkowych dokumentów konieczna była korekta powierzchni terenów przeznaczonych na inwestycje.

Po konsultacjach z szefostwem Mieleckiej SSE ostatecznie do włączenia do strefy wytypowane zostały dwie działki: przy ul. Szczebrzeskiej (ponad 27 ha) oraz przy ul. Starowiejskiej (ponad 7 ha).

Uzbrojenie terenu sfinansowane będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, bądź ze środków własnych miasta.

Według szacunków, w podstrefie może być utworzonych prawie 700 nowych miejsc pracy, a 175 w jej otoczeniu.

Zamościanie upatrują w podstrefie szansę na zatrudnienie.

- Bo znalezienie pracy graniczy teraz z cudem - mówi Dariusz Wójcik, który jest kierowcą. - Jeżeli będzie trzeba, to mogę zmienić branżę.

Wybór inwestorów nastąpi w drodze przetargu.

W Tomaszowie czekają

W zeszłym roku Rada Ministrów podpisała rozporządzenie o objęciu Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną "Europark Wisłosan” gruntów położonych na terenie powiatu tomaszowskiego. W ramach podstrefy przewidziano pod inwestycje grunty o powierzchni ponad 10,5 ha przy ul. Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim oraz w Kolonii Łaszczówka. W miarę napływu inwestorów obszar podstrefy może być sukcesywnie powiększany o tereny m.in. w Wożuczynie, Lubyczy Królewskiej oraz innych gminach. W podstrefie powinno powstać około 150 nowych miejsc pracy, a dodatkowe 40 w jej otoczeniu. Inwestorów na razie brakuje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zamoscianin
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zamoscianin
zamoscianin (3 lipca 2009 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zaoferujce tez lepsza pomoc przy zakladniu nowych firm i wieksze kwoty dofinansowania do owych firm , POMOZCIE LUDZIOM TO MIASTO JEST DLA LUDZI I POMOC IM SIE NALEZY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!