piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Walka na haki rozpoczęta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2006, 19:58

Anonimami rozpoczęła się w Hrubieszowie kampania wyborcza do samorządu. Burmistrza, który zamierza ubiegać się o reelekcję, straszy się ujawnieniem jego romansów i innych informacji mających skompromitować go w oczach wyborców.

Pierwszy anonim trafił do magistratu w czerwcu. Autorzy tajemniczego listu domagali się od burmistrza Franciszka Sucheckiego usunięcia ze stanowisk dyrektorki gimnazjum i dyrektora podstawówki. Twierdzili, że w obu placówkach dochodzi do wielu nieprawidłowości. Padły też mocniejsze oskarżenia. – Czas najwyższy, by również w małych miastach skończyć z korupcją, fałszywością, układami i nieuczciwością – zaapelował autor listu. A kiedy nie doczekał się reakcji, wtedy anonim, ale wiele ostrzejszy, przyszedł pocztą do domu burmistrza. Zagrożono upublicznieniem jego romansów oraz nagranego cztery lata temu filmu z „samochodzikiem z wodą rozmowną i zakąską”.
Tego, zdaniem burmistrza, było już za wiele. Nie przejął się pogróżkami i przedłużył dyrektorce gimnazjum umowę. Postanowił też zadziałać w swojej obronie. Złożył doniesienie do prokuratury. – Czuję się szkalowany nieprawdziwymi informacjami – stwierdził Franciszek Suchecki. – Groźby i szantaż mają na celu zmianę decyzji, która podjąłem jako funkcjonariusz publiczny.
– Czynności będą wykonywane w kierunku artykułu 224 kodeksu karnego – informuje Jadwiga Lachowska, zastępca prokuratora rejonowego w Hrubieszowie. – Jeżeli ktoś przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.
A wspomniane anonimy nie były jedyną próbą zdyskredytowania burmistrza. Kontrandydatowi Sucheckiego, który reprezentuje SLD i SdPl, członek jednego z lokalnych komitetów wyborczych zaproponował ostatnio dostarczenie haków na obecnego burmistrza. – Organizowałem niejedną już kampanię wyborczą i sam kilkakrotnie byłem kandydatem. Nie wyobrażam sobie jednak, abym mógł ją prowadzić posługując się hakami zbieranymi na konkurentów politycznych – powiedział nam Zdzisław Kosakowski.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!