niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Wiedzą, jak kosić konkurencję

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2006, 20:17
Autor: Bogdan Nowak

W finale ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym znalazło się 6 osób. Dwie z nich są uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu


Anna Kołtunowska (na zdjęciu z prawej) i Agnieszka Zakrzewska, uczennice zamojskiego I Liceum Ogólnokształcącego zostały laureatkami Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Sympatyczne 19-latki wykosiły kilkudziesięciu konkurentów z najlepszych szkół w regionie.
- Nasza szkoła ma niezłą renomę, ale legendarny poziom lubelskich ogólniaków trochę nasz onieśmielał - mówią dziewczyny. - Okazało się, że nie taki diabeł straszny. Do krajowego finału w Warszawie dostało się 6 osób. W tym nasz duet.
Ania od kilku lat jest jedną z najlepszych uczennic w liceum i chlubą swoich nauczycieli. W 2005 r. zdobyła m.in. pierwsze miejsce w okręgowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku oraz została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej (dało jej to indeks na wyższą uczelnię). Otrzymała także specjalne stypendium dla wybitnych uczniów przyznane przez Marka Goliszewskiego, prezesa Bussines Centre Club. Mieszka w Cześnikach w gminie Sitno. Jest gospodarską córką. Jej rodzina uprawia kilkadziesiąt hektarów pola. Na wsi jednak zamojska licealistka nie zamierza zostać. - Będę studiowała stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, chcę podróżować po całym świecie i fotografować przyrodę - mówi. - To także są moje wielkie pasje. Urzeka mnie magia czarno-białych fotografii. Zrobiłam ich mnóstwo, ale wszystkie chowam do szuflady. Lubię Cześniki, ale gdybym tam została, moje plany i marzenia legną w gruzach.
Agnieszka Zakrzewska po raz pierwszy uczestniczyła w tak poważnej olimpiadzie. Jej radość z sukcesu jest jeszcze większa niż u koleżanki. - Wykosiłyśmy konkurencję - śmieje się. - Dwie uczennice z Cześnik i z podzamojskiej Zawady mogą poradzić sobie ze wszystkimi omnibusami.
Opiekunem uczennic jest Zygmunt Kamiński, dyrektor I LO oraz nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. - Jestem dumny z takiego sukcesu - mówi dyrektor. - Takie osiągnięcia są możliwe tylko dzięki ogromnej pracy i uporowi. A uczennicom go nie brakuje.
Eliminacje centralne olimpiady odbędą się w Warszawie 11-12 marca. Potem Ania i Agnieszka będą zdawać maturę. Trzymamy kciuki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!