środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj ma szanse na tytuł "Wójta roku 2010"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2011, 14:29

Wójt Wiesław Różyński (Fot. UG Biłgoraj)
Wójt Wiesław Różyński (Fot. UG Biłgoraj)

Celem organizowanego przez TVP 1 konkursu jest wyłonienie wójta, który w ub. roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. W finałowej "dziesiątce” znalazł się jedyny przedstawiciel Lubelszczyzny. To wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

– Fakt, że znalazłem się w finale konkursu jest już dla mnie sukcesem, bo to jest duża promocja naszej gminy – powiedział nam Różyński. – Dla mnie najważniejszy jest człowiek. Widać, że to, co wspólnie robimy wspólnie z mieszkańcami i radnymi zostało dostrzeżone. A współpraca układa się nam znakomicie.

Jego kandydaturę wysunęła Rada Gminy Biłgoraj. Według radnych wójt przysłużył się rozwojowi gminy oraz polepszeniu jakości życia jej mieszkańców w całym okresie pełnienia swojej funkcji, ale w szczególności w ub. roku.

"Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dzięki staraniom wójta gmina może poszczycić się ogromem pozyskanych środków zewnętrznych, w tym dotacji unijnych. Wyróżnia to nas spośród innych samorządów oraz plasuje na czołowych miejscach w rankingach wojewódzkich i ogólnopolskich” – napisali w uzasadnieniu radni.

Zwracają uwagę, że realizowane przez gminę inwestycje w dziedzinie infrastruktury drogowej (budowa i remont dróg oraz chodników, budowa linii energetyczno-oświetleniowej, wymiana przystanków) wpływają na poprawę jakości traktów komunikacyjnych, prowadzą do rozwoju przedsiębiorczości i wpływają na rozwój turystyki regionu, natomiast budowa kanalizacji, wodociągów czy montaż systemu kolektorów słonecznych mają wpływ na ochronę środowiska.

Wójt dba o bezpieczeństwo publiczne, czego dowodem ma być zakup dwóch ciężkich i jednego średniego ratowniczo-gaśniczego samochodu pożarniczego. Nie zapomina o najmłodszych. W ub. roku w Gromadzie otwarto nową salę gimnastyczną, w Dąbrowicy powstał zaś kompleksu boisk wielofunkcyjnych.

– Dzięki jego zaangażowaniu remontowane są świetlice, powstają place zabaw i przedszkola – mówi pan Henryk z Hedwiżyna.

Wyremontowane i przebudowane remizy służą społeczności wiejskiej jako miejsca do organizowania spotkań integracyjnych oraz imprez kulturalnych. Na co dzień są wykorzystywane przez miejscowe zespoły śpiewacze do prób oraz przez stowarzyszenia.

Pozytywny sposób oddziaływania wójta na ludzi owocuje dużą liczbą stowarzyszeń zawiązanych w ostatnim czasie na terenie gminy. Sam jest liderem oraz członkiem wielu organizacji.

Kilka słów o kandydacie

Wiesław Różyński ma 42 lata, wykształcenie wyższe magisterskie, na stanowisku wójta od 2006 roku. Żonaty, dwoje dzieci. Jest też przewodniczącym Rady Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Biłgorajska”, prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP PR w Biłgoraju oraz członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Biłgoraju

Głosuj na wójta

Program 1 TVP od kilku lat organizuje konkurs. Tytuł oraz nagrody w postaci dyplomu i pamiątkowej statuetki otrzyma finalista, który uzyska najwięcej głosów w głosowaniu SMS. Na wójta Różyńskiego można głosować na nr 7120, wpisując podając w treści 5 (koszt SMS to 1,23 zł z VAT). Głosować można do 1 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 5 marca w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!