piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

W lasach Lubelszczyzny żyje około 150 wilków. Tak wynika z ostatniej inwentaryzacji tych drapieżników. Ich populacja utrzymuje się od roku na tym samym poziomie i – na razie – nie grozi im redukcja.

Na Lubelszczyźnie najwięcej wilczych tropów zaobserwowano w kompleksie leśnym, obejmującym Lasy Janowskie, Puszczę Solską i Roztocze (od Gościeradowa przez Janów Lubelski, Biłgoraj, Zwierzyniec, teren Roztoczańskiego Parku Narodowego, Józefów po Tomaszów Lubelski). Żyje ich tu 130. 10 drapieżników zlokalizowano na terenie wschodniej Lubelszczyzny, na terenach przylegających do Bugu (od Chełma po Parczew). Na dwie sztuki zwierząt natknięto się w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego. Ponadto wyszło na jaw, że pięć wilków harcuje w Puszczy Sandomierskiej (okolice Rozwadowa, Rudnika i Budy Stalowskiej).
Sprawdzenie liczebności populacji tych drapieżników możliwe było tylko na podstawie pozostawionych przez nich świeżych śladów na śniegu. Tę metodę inwentaryzacji drapieżników opracował Zakład Badania Ssaków PAN w Białowieży. Obecność w lasach naszego regionu około 150 wilków nie oznacza znaczących strat wśród innych mieszkańców kniei. – Na naszym terenie stwierdzono kilka sztuk wilków w okolicach Hrebennego, Siedlisk i Lubyczy Królewskiej – mówi Stanisław Stanibuła, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Tomaszów Lub. – Jednak do tej pory nie stwierdziliśmy z tego tytułu żadnych szkód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!