piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Władza zapomniała o przedszkolu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2009, 17:05
Autor: Bogdan Nowak

Zamojscy radni ujęli się za przedszkolakami i rodzicami. Wielokrotnie opowiadali miejscowym włodarzom o zatłoczonej ulicy Olchowej i potrzebie wybudowania parkingu.

Okazuje się jednak, że taka inwestycja to tylko kropla w morzu potrzeb.

- To co się dzieje obok przedszkola przy ul. Olchowej, jest fatalne - mówił na poniedziałkowej sesji radny Jerzy Nizioł, a jednocześnie prezes SM im. W. Łukasińskiego. - Rodzice nie mają gdzie parkować samochodów, więc stawiają auta wzdłuż chodników, po obu stronach ulicy. Jest ona zatłoczona i niebezpieczna. Sytuację komplikują także autobusy MZK.

Dlaczego? Bo muszą się przeciskać między samochodami. Graniczy to niemal z cudem. Najgorzej jest między godz.. 7 i 9 oraz w godz. 13-16.

- Rodzice muszą się przeciskać jakoś z dziećmi między autami i ulicą - dodaje radna Wanda Sędłak. - Strach na to patrzeć. Rozwiązaniem byłoby wybudowanie parkingu przy płocie przedszkola. Władze się do tego nie kwapią.

Skąd to wiadomo? - Zgłaszałem problem na poprzedniej sesji, ale pisemną odpowiedź dostałem wymijająca… - mówi Nizioł. - Nie ma na co czekać. Byłem świadkiem kilku zdarzeń, które mogły zakończyć się tragicznie. Wybudowanie parkingu kosztowałoby 15 tys. zł. Dzięki takiej inwestycji ochronimy zdrowie, a nawet życie wielu osób.

Iwona Stopczyńska, wiceprezydent Zamościa zapewniała radnych, że o nich nie zapomniała. - Byliśmy z wiceprezydentem Kossowskim obok tego przedszkola - opowiadała podczas sesji. - Miasto jest właścicielem terenu przylegającego do płotu, ale wykonanie tam parkingu może być kłopotliwe. W planie jest on przeznaczony pod zieleń. Lecz zobaczymy co da się zrobić.

Joanna Kamieniecka, dyrektor przedszkola nr 17 w Zamościu uważa, że budowa parkingu jest koniecznością, ale obietnica pani wiceprezydent ją niemal przestraszyła. Dlaczego? Tłumaczy, że "jej” przedszkole nie było remontowane od 20 lat i ma wiele równie ważnych potrzeb. Chodzi o fatalne, rozpadające się okna, sypiące się elewacje budynków i m.in. odpadające płytki w łazienkach. Potrzebne są też remonty murków przy tzw. tarasie i archaicznego placu zabaw.

- W ub. roku udało się wyprosić remont elewacji frontowej ściany - mówi dyrektorka. - Jednej ściany. Teraz na wymianę okien potrzeba nam 100 tys. zł. Jeśli miasto wybuduje parking, nie da nam na to pieniędzy. Bo powiedzą: macie parking. Okna są jednak ważniejsze.

Nie ma szans na budowę parkingu i inne inwestycje? - Wszystkie placówki (szkoły i przedszkola - red.) są niedoinwestowanie - tłumaczy dyrektor Kamieniecka. - Nasze miasto wybrało rewitalizację Starówki. Nadzieje są znikome.

Mieszkańcy os. Powiatowa są tym oburzeni. - O naszym osiedlu władze zapomniały - kwituje 40-letni mężczyzna. - Przykład? Proszę tylko przejechać się po naszych drogach. Same dziury. Jeśli pan nie urwie zawieszenia, to gratuluję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
STYX
gita
ja
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

STYX
STYX (27 maja 2009 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby na ul.Olchowej jakaś figura upatrzyła sobie kamienicę ? Bo inaczej nie potrafię wytlumaczyć sobie zaangażowania...
Rozwiń
gita
gita (26 maja 2009 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W zamojskiej czwórce jest podobnie.
Rozwiń
ja
ja (26 maja 2009 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzieciaki w fatalnych warunkach, a na Starym Mieście blichtr. Dobry gospodarz to jednak nie ten, który jeździ ładnym samochodem i jada w dobrych restauracjach, gdy jego dzieci marzną przy dziurawych oknach. Naprawdę za tą całą fasadą wyziera bieda. Równowaga została zachwiana.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!