środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Włoch z komornikiem odbierze kamienicę "Morandówkę"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2010, 11:24
Autor: Bogdan Nowak

Na dzisiaj wyznaczono termin egzekucji komorniczej. W ten sposób Luigi Tondelli, zamojski restaurator odbierze kamienicę przy Rynku Wielkim (tzw. Morandówkę). Wygląda na to, że nie będzie to koniec trwającego przez trzy lata sporu.

– Bo ja nie przejmę lokalu w takim stanie, jak jest teraz – tłumaczy Tondelli. – Będę domagał się od miejskich urzędników przywrócenia kamienicy do takiego stanu, jaki był opisany w warunkach przetargowych. Dlaczego? Bo dopiero wtedy będę mógł otworzyć restaurację i prowadzić normalnie lokal.

Chodzi o ok. 1100 m. kwadratowych powierzchni, których w kamienicy po prostu nie ma. Według obliczeń Włocha brakuje ok. 200 metrów. One są, ale za ścianą, w innej kamienicy. O to właśnie wybuchł spór.

Tondelli domagał się tego, co było w projekcie. Tymczasem miasto rozwiązało z nim umowę i ogłosiło nowy przetarg. Kamienicę zajęła restauracja "Zapiecek”. Tymczasem Tondelli wygrał z miastem trzyletni proces (w dwóch instancjach).

Miasto domagało się w Sądzie Najwyższym kasacji wyroku. Bez skutku. Włoch wielokrotnie domagał się od UM "wydania” kamienicy. Urzędnicy na to jednak nie reagowali. Dlaczego?

– Ta sprawa ma charakter cywilny i to powód kreuje jej przebieg – tłumaczyła radnym na jednej z sesji Iwonna Stopczyńska, wiceprezydent Zamościa.

Tondelli wybrał się więc do komornika. I dopiął swego. Dzisiaj (o godz. 10) wyznaczono egzekucję komorniczą nieruchomości. Restaurator zawiadomił o tym m.in. ogólnopolskie media.

– Zostałem skrzywdzony i spotkałem się z murem niechęci ze strony władz – mówi. – Było trudno. Ta egzekucja to zwycięstwo. Dlatego chcę o tym obwieścić światu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sebastian
DUCH HETMANA
Lubelak
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sebastian
Sebastian (20 stycznia 2010 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawdą jest to, że Włoch odstąpił jako pierwszy od odbioru kamienicy od miasta....
Rozwiń
DUCH HETMANA
DUCH HETMANA (20 stycznia 2010 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WSZYSTKIE KOSZTY PROCESU I EGZEKUCJI POWINNI PONIEŚĆ NIEKOMPETENTNI URZĘDNICY RATUSZA I NIEDOUCZENI PRAWNICY UM, WYDAJĄCY OPINIE PRAWNE.URZĘDNICY OTRZYMUJĄ PENSJĘ CO MIESIĄC 13 PENSJĘ I NAGRODY, A JAK SĄ NIE KOMPETENTNI POWINNI PONIEŚĆ WSZELKIE KOSZTY I NAPRAWIĆ SZKODY SWOJEJ NIEKOMPETENCJI. PONADTO POWINNI BYĆ NIEZWŁOCZNIE USUNIĘCI ŻEBY WIĘCEJ SZKÓD MIASTU NIE CZYNILI.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (20 stycznia 2010 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dl Pana Włocha !
Koniec urzędniczej niekompetencji ! A pracownika zamojskiego magistratu powinno się wyrzucić na pysk za takie przygotowanie przetargu i ociążyć kosztami tego procesu.
Rozwiń
asd
asd (20 stycznia 2010 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na głupotę urzędasów brak słów. Czas najwyższy żeby za swoje decyzje ponosili odpowiedzialność.!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!