wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Wojewoda lubelski sprawdzi, czy pozwolenie na budowę pawilonu handlowego przy zamojskim zoo wydano zgodnie z planem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2002, 15:58

Wojewoda lubelski Andrzej Kurowski sprawdzi, czy pozwolenie na budowę supermarketu przy zamojskim zo
Wojewoda lubelski Andrzej Kurowski sprawdzi, czy pozwolenie na budowę supermarketu przy zamojskim zo

Wojewoda lubelski podjął decyzje o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji, wydanej przez prezydenta Zamościa, zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę pawilonu handlowego przy ul. Dzieci Zamojszczyzny.

- Przypomnijmy. Rok temu Zarząd Miasta wydał pozwolenie na budowę w sąsiedztwie ogrodu zoologicznego supermarketu holenderskiej sieci Ahold o powierzchni 5,5 tys. m kw. Kilka miesięcy temu budowa została wstrzymana. Okazało się, że działka, jaką dysponuje inwestor, jest zbyt mała, aby pomieścić market oraz parking na blisko 450 miejsc dla przyszłych klientów. Kilka tygodni temu inwestor odkupił od miasta działkę o powierzchni 1,49 ha, która w planach była przeznaczona pod rozbudowę zoo. Inwestor przystąpił do prac, a członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaczęli protestować, domagając się natychmiastowego wstrzymania robót. W sierpniu przeprowadzono pikietę. Petycja, pod którą podpisało się 4,5 tys. zamościan, trafiła do włodarzy Hetmańskiego Grodu. Według prezydenta Zamościa zarówno protest, jak i sama petycja są bezpodstawne i powodują dodatkowe napięcia. Zarząd Miasta stoi na stanowisku, że powstanie supermarketu przyczyni się do powstania ok. 200 nowych miejsc pracy i zwiększy dochody miasta. - W trakcie rozmów inwestor zobowiązał się do przekazania środków finansowych dla ogrodu zoologicznego w wysokości 100 tys. zł oraz do wykonania trwałego ogrodzenia komponującego z charakterem funkcjonowania zoo - informował prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk.
Wcześniej zamojskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwróciło się do prokuratury o zbadanie, czy wydając pozwolenie na budowę Zarząd Miasta nie złamał prawa. Podobnej treści pismo trafiło do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Stoimy na stanowisku, że nie złamaliśmy prawa, ale z niecierpliwością będziemy czekać na opinię wojewody - powiedział nam wiceprezydent Zamościa Krzysztof Zwolan.
Niedawno okazało się, że nieopodal zoo ma powstać jeszcze jeden obiekt handlowy o powierzchni 3 tys. m kw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!