środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Hrubieszowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2010, 14:47

W najbliższy weekend Hrubieszów będzie najlepiej strzeżonym miastem na Lubelszczyźnie. Wszystko za sprawą wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się właśnie w 610-letnim grodzie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

– Dopinamy wszystko na ostatni guzik – powiedziała nam Magdalena Żaroffe z hrubieszowskiej policji.

Impreza odbywać się będzie przy starostwie, w parku "Solidarności” oraz na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury.

– Zorganizowanie uroczystości na naszej ziemi, to dla nas duże wyróżnienie – podkreśla Leszek Czerwonka, wicestarosta hrubieszowski i przypomina, że samorząd od lat wspiera mundurowych: W ubiegłym roku przekazaliśmy naszej komendzie 5 tys. złotych na zakup paliwa.

Główne uroczystości odbędą się w sobotę. Rozpocznie je o godz. 11 masz święta w intencji policjantów, którą w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy celebrować będzie ks. bp Wacław Depo, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Później zaplanowano nadanie miejscowej komendzie sztandaru, a następnie wręczenie orderów, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie, a także nagród dla honorowych krwiodawców.

Rozstrzygnięty zostanie również plebiscyt na najlepszego policjanta powiatu hrubieszowskiego.

Po południu rozpocznie się festyn policyjny. Na uwagę zasługuje m.in. prezentacja maskotek policyjnych, pokaz karate i... sumo.

Dla wszystkich zagra Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji, wystąpią m.in. Lechici, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowie, a także chór Kryształ z Ukrainy oraz Skrzypek Band.

W planach są też m.in. konkursy dla dzieci ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znakowanie rowerów, pokazy sprzętu policyjnego, badanie stanu trzeźwości oraz darmowa grochówka.

Impreza zakończy się późno w nocy. Na zakończenie "Szczęśliwej drogi” pożyczy funkcjonariuszom grupa VOX, która będzie gwiazdą tegorocznego Święta Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie zwraca się z prośbą o to, by w piątek i sobotę nie parkować pojazdów przy ulicach: Kilińskiego, Górnej, Prusa, Narutowicza, Dobrzańskiego "Hubala”, 3 Maja oraz Ciesielczuka.

Centrum bez ruchu

Od godz. 16 w piątek do godz. 2 w niedzielę wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy 3 Maja – od skrzyżowania z ulicą Dobrzańskiego "Hubala” do skrzyżowania z placem Wolności. To samo, ale od godz. 10 w sobotę, dotyczy ulic Kilińskiego, 3 Maja, Narutowicza, Dobrzańskiego "Hubala” oraz Prusa. Zaplanowano objazdy:
– kierunek z Chełma – Żeromskiego, Kilińskiego, Górna, Prusa, Narutowicza, Targowa, Ludna, Piłsudskiego,
– kierunek z Nieledwi – Grabowiecka, Grotthusów, Ciesielczuka, Działkowa, Zamojska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lipca 2010 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dlaczego nie w kościele św.Mikołaja , najstarszym kościele w Hrubieszowie a ponadto na terenie parafii św. Mikołaja znajduje się komenda Policji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!