piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Wyrok co sprzyja Radiu Maryja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2006, 19:50

Zmuszanie rodziny do słuchania Radia Maryja nie jest karalne. Tak samo jak przymuszanie do wspólnych modlitw i chodzenia do kościoła. Sąd nie znalazł podstaw, by skazać za to Marka K. na więzienie.

Wyrok uniewinniający zapadł wczoraj w Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Lubelskim. Ale sprawa ciągnęła się od 2000 r. Marek K., były gitarzysta punkowej kapeli, po powrocie z sanatorium zaczął się gorliwie modlić. Studiował Pismo Święte, codziennie chodził do kościoła. Do wspólnych modlitw miał zmuszać żonę i córkę. Nie pozwalał oglądać telewizji, ale zmuszał rodzinę do słuchania, jedynego słusznego - jego zdaniem - środka przekazu: Radia Maryja. Córce kazał uczestniczyć w nocnych czuwaniach i nosić szkaplerz. Małżonkę kropił święconą wodą, a jej poduszkę solą św. Agaty. Przy okazji wszczynał awantury i wypędzał obie z domu. Nie pomógł rozwód, którego zresztą nie uznawał.
Dwa lata temu żona wystąpiła z wnioskiem o ściganie i ukaranie byłego męża. W prokuraturze zeznała, że mąż zmienił się pod wpływem kobiety, którą poznał w sanatorium. Według Marka K., podczas rekonwalescencji, małżonka przyprawiła mu rogi. Gdy odkrył romans, schudł 27 kilogramów, ale jego wiara bardzo się pogłębiła.
- Postawiliśmy Markowi K. zarzut znęcania się psychicznego nad rodziną oraz zmuszania żony i córki do wykonywania praktyk religijnych wbrew ich woli - powiedział podinspektor Krzysztof Patałuch, naczelnik sekcji dochodzeniowo-śledczej KPP w Tomaszowie Lub.
Sprawa trafiła do sądu. Oskarżony nie przyznał się do winy. Mówił, że kochał i kocha byłą żonę, mimo że to ona się nad nim znęcała. Kobieta po rozstaniu z mężem zabrała córkę i wyjechała na Śląsk. Zwróciła się do sądu o umorzenie sprawy karnej. - Przeprosiliśmy się i nie chcę, aby mój b. mąż był ukarany - zeznała.
Ale na to nie zgodził się prokurator. Kobieta wraz z córką odmówiła składania zeznań w sądzie. Wczoraj sąd ogłosił rozstrzygnięcie. - Przewód sądowy nie dał podstaw, by uznać oskarżonego winnym znęcania się nad żoną i córką i przymuszania ich do wykonywania praktyk religijnych - powiedział sędzia Henryk Buńko. •

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!